Yargılanmasına 3 ay sonra başlanacak

banner37

Yeniboğaziçi’nde aralık ayında bir evden bin 518 TL’lik eşya sirkat ettikten sonra yasa dışı yolla çıkış yaptığı KKTC’ye geçtiğimiz günlerde dönerek polise teslim olan Oktay Öztürk, cezaevine gönderildi

banner87
Yargılanmasına 3 ay sonra başlanacak
banner99

Sedef BOŞNAK

Yeniboğaziçi’ndeki bir evi aralık ayında açıp, içerisinden toplam bin 518 TL’lik eşya sirkat edip, yasa dışı çıkış yaptığı ülkeye aynı yolla dönüp teslim olan Oktay Öztürk’ün aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

“Bina açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlarından ileride yargılanacak olan Oktay Öztürk, hükümsüz tutuklu olarak 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın meseleyle ilgili talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Gökhan Kol’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlının, 27 Aralık 2018’de, 10.15 ile 12.00 saatleri arasında, H. A.’ya ait evin, panjur kapısını 150TL hasra uğrattıktan sonra açtığını anımsattı ve zanlının ev içerisindeki bin 518 TL değerindeki eşyaları sirkat ettiğini anımsattı.

Suçun işlendiği tarihte yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’ta kaçan ve yine aynı yolla gelip polise teslim olan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, konu suçların ciddiyetine dikkat çektikten sonra mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, davaları görüşülünceye değin mahkemede hazır olmasını sağlamak maksadıyla zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun 3 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96