banner6

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

banner37

İskele’de tartıştığı eşine bıçak gösterip, ölümle tehdit eden İranlı M.S, 15 gün süreyle cezaevine gönderildi

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

İskele’de, tartıştığı eşine bıçak gösterip, ölümle tehdit eden İran uyruklu M.S., şikayet üzerine tutuklandı.

İşlediği iddia edilen darp ve şiddet tehdidi suçlarından ileride yargılanacak olan M.S., her ne şart altında olursa olsun 15 günü geçmeyen bir süreyle Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Tunahan Gökalp’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Tunahan Gökalp, zanlının 14 Ocak’ta, saat 19.00’da, İskele’de, aralarında çıkan tartışma sonucu eşini iterek yatak içerisine düşürüp darp ettiğini anlattı.

Gökalp, zanlının, eşine, tasarrufundaki ağız uzunluğu 12 cm, toplam uzunluğu 22 cm olan bıçağı gösterip,  “Bir daha İran’a gidersen seni keser burada öldürürüm” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Şikayet üzerine zanlıyı aynı gün tutukladığını kaydeden tanık polis, suç aletini emare zapt ettiğini belirttikten sonra mahkemeden yazılı dava tebliğ ettiği zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Tanık polis, aleyhindeki suçlamaları reddeden zanlının, 4 Ocak’ta ülkeye 30 günlük turist vizesiyle geldiğini ifade etti.  

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, turist vizesiyle ülkede bulunan zanlıyı, hükümsüz tutuklu olarak, her ne şart altında olursa olsun, 15 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110