banner6

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecekler

banner37

Tasarruflarında toplamda 56 gram Hintkeneviri bulunan T.O.A.A., A.S. ve M.A.Z. teminat maksadıyla çıkarıldıkları mahkemede hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecekler
banner150

banner150

banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa’da tasarruflarında toplamda 56 gram ağırlığında Hintkeneviri ile bulunan zanlılar T.O.A.A., A.S. ve M.A.Z.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

“Hintkeneviri alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, zanlılar T.O.A.A. ile A.S.’nin gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini, ancak zanlı M.A.Z.’nin ifade vermekten kaçındığını, suçunu kabul etmediğini belirtti.

Zanlıların hakkında yapılan muhaceret kontrolünde, zanlı T.O.A.A.’nın 2018’den, zanlı A.S.’nin ise Eylül 2020 tarihinden itibaren ülkede ikamet izinsiz bir şekilde kaldıklarının tespit edildiğini söyledi.

Sevinç, zanlı M.A.Z.’nin ise yasal statüsünün olduğunu belirterek zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlılar T.O.A.A. ile A.S.’nin ülkede yasal statülerinin olmamasını, zanlı M.A.Z.’nin ise uyuşturucu madde verme suçundan bağlantısının olduğunu göz önünde bulundurarak tüm zanlıların 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104