banner6

Yargıtay'dan 'tutuklama' kararı çıktı

banner37

Beyarmudu Sınır Kapısı’nda yolcu olarak bulunduğu araçta 2 kilo eroin ele geçirilen ve 2014 yılında yargılanıp, beraat eden İsmail Karaşahin, davanın istinaf kararı duruşmasına gelmediği için hakkında tutuklama emri verildi.

Yargıtay'dan 'tutuklama' kararı çıktı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Beyarmudu Sınır Kapısı’nda 11 Temmuz 2006’da yolcu olarak bulunduğu araçta 2 kilo eroin ele geçirilen ve 2014 yılında yargılanıp, beraat eden İsmail Karaşahin, davanın istinaf kararı duruşmasına gelmediği için hakkında tutuklama kararı çıktı.

Yargıtay olarak oturum yapan Ahmet Kalkan’ın başkanlığında, Gülden Çiftçioğlu ve Bertan Özerdağ’dan oluşan Yüksek Mahkeme heyeti, istinaf kararını okumak üzere dün oturum gerçekleştirdi.

Davada Başsavcılık adına Başsavcı Yardımcısı Muavini Ergül Kızılokgil, Savcı Ayşe Kaymak Şadi ve İsmail Karaşahin adına Avukat Erdal Öncü hazır bulundu.

Avukat Erdal Öncü, davanın kararının okunacağı tarihi müvekkiline bildirdiğini beyan etti. Ahmet Kalkan, İsmail Karaşahin’in davadan beraat etmiş olmasına rağmen hazır olması gerektiğini belirterek, Karaşahin’in derhal tutuklanmasına emir verdi.

Kalkan, davanın istinaf kararını ileri bir tarihe erteledi.

Karaşahin, 8 yıl sonra beraat etmişti

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde 1 kilo 945 gram eroin türü uyuşturucu madde ithal, tasarruf suçlarından yargılanan sanık İsmail Karaşahin, 8 yıl sonra aleyhine getirilen davalardan beraat etmişti.

Heyet, sanığı suça bağlayıcı herhangi bir kanıtın mahkemeye sunulamadığını belirterek, oy birliği ile beraatine karar verildiğini açıklamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 10:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104