Yargıyı, 2 ay cezaevinde bekleyecekler

banner37

Gazimağusa’da park yerindeki araç içerisinde uyuşturucu maddeyle tespit edilen sabıkalı üç kişi aleyhindeki soruşturma tamamlandı

banner87
Yargıyı, 2 ay cezaevinde bekleyecekler
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK 
 

   Gazimağusa’da, alınan ihbar doğrultusunda, bir işyeri park yerindeki araç içerisinde uyuşturucu maddeyle suçüstü tespit edilen Osman Özbayır, Fuat Demirtaş ve Ersen Ünalmış, aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Gazimağusa’da Yargıç Zehra Bilgeç huzuruna çıkartılan zanlılar, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, hükümsüz tutuklu olarak 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi.
   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Osman Üreten, meseleyle ilgili olguları anımsattı ve mahkemeye önceden benzer suçtan teminatlı olan zanlıları cezaevine göndermesi için talepte bulundu.
   Tanık polis Osman Üreten, 7 Mayıs 2020’de saat 11.00’da bir ihbar aldıklarını ve zanlıları saat 11.30’da Gazimağusa’daki Chine Pazar isimli işyerinin park yerinde, bulundukları NM 541 plakalı araç içerisinde tespit edildiğini hatırlattı.
   Osman Üreten, konu aracı durdurmalarına müteakip, araçta yolcu olarak bulunan Osman Özbayır’ın elindeki beyaz kağıt parçalarına sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere döktüğü esnada makul güç kullanılarak tutukladığını anımsattı.
   Üreten, zanlı Fuat Demirtaş ve Ersen Ünalmış’ın da bulunduğu araçta yaptığı kontrolde, bir adet içerisinde uyuşturucu madde olan tütünle karışık sarma sigara tespit ettiğini ve tüm zanlıları suçüstü hali gereği tutukladığını anlattı.
   Yazılı dava tebliğ ettiği zanlıların benzer suçtan teminatlı olduklarını ifade eden tanık polis, Osman Özbayır’ın 26 Şubat, Fuat Demirtaş’ın 10 Nisan, Ersan Ünalmış’ın 9 Mart’ta benzer suçtan teminata bağlandıklarını dile getirdi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıları, talep doğrultusunda, 2 ay süresince cezaevine gönderdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75