banner6

Yargıyı cezaevinde bekleyecekler

banner37

Girne’deki bir cep telefonu dükkânından, 40 bin TL değerinde cep telefonu ve 2 bin 500 TL nakit para çalmakla suçlanan Servan Tarı ile İlhami Demirel hakkındaki soruşturma tamamlandı

Yargıyı cezaevinde bekleyecekler
banner8

Elmas TOKAY

Girne’de 8 Haziran tarihinde bir cep telefonu dükkânının camını kırarak, içerisinden 32 adet 40 bin TL değerinde cep telefonu ve 2 bin 500 TL çalmakla suçlanan Servan Tarı ile bu cep telefonlarını Lefkoşa’da satan İlhami Demirel hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandı. Servan Tarı, Girne, İlhami Demirel ise Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargıç emriyle, davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134

Servan Tarı “dükkân açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlarından Girne Kaza Mahkemesi’ne, İlhami Demirel ise, “sahtekârlıkla para temini” suçundan Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

İki kaza mahkemesinde de zanlılarla ilgili şahadeti Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil verdi.

İki zanlının da ülkede turist statüsünde bulunduğunu kaydeden Şengil, zanlı 1 Servan Tarı’nın daha önceden askıda bulunan bir uyuşturucu davası bulunduğuna dikkat çekti.

Şengil, bu aşamada zanlıların davalarında hazır olacakları uygun teminata bağlanmalarını talep etti.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlı Servan Tarı’nın, Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar ise zanlı İlhami Demirel’in davaları görüşülünceye kadar 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104