Yarım kilo eroine 7 yıl hapis

banner37

Ocak ayında, ülkeye yarım kilodan fazla eroin sokmaya çalışırken yakalanan TIR şoförü Celal Elal’ın cezası açıklandı

Yarım kilo eroine 7 yıl hapis
banner90
banner8

570 GRAM EROİNLE GELMİŞTİ… Girne Turizm Limanı’nda 9 Ocak 2019 tarihinde kullanımındaki TIR aracın içerisinde 570 gram eroin bulunan Celal Elal dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığın ticari amaçla eroin ithal ettiğine vurgu yaptı ve bu hususu en önemli ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Girne Turizm Limanı’ndan 9 Ocak 2019 tarihinde ülkeye TIR araç içerisinde 570 gram eroin türü uyuşturucu sokmaya çalıştığı esnada yakalanan TIR şoförü Celal Elal, 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde Yargıç Füsun Cemaller başkanlığında, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görülen davada Celal Elal, eroin ithal etme suçundan 7 yıl hapse mahkum edildi.

Sanık hakkındaki kararı okuyan Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, 9 Ocak’ta saat 08. 45 sıralarında TIR araç ile ülkeye giriş yapan sanık Celal Elal’ın üzerinde yarım kilo eroin türü uyuşturucu bulunduğunu söyledi.

Kürşad, sanığın ifadesinde uyuşturucu maddeyi Mersin’den aldığını ve Ömer Satıağalar’a teslim edeceğini itiraf ettiğini açıkladı.

Sanığın ülkeye ithal ettiği uyuşturucu miktarının azımsanmayacak bir miktar olduğunu belirten Kürşad, uyuşturucu suçlarının giderek yaygınlaştığına dikkat çekti.

Kürşad, sanığın uyuşturucuyu ticari amaçlı ithal ettiğini de belirtip, bu hususun ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Kürşad, sanığın ithal ettiği miktarın külliyatlı oluşu, ticari amaçlı ithal edilmesini aleyhine değerlendirdiklerini ifade etti.

Kürşad, sanığın 570 gram eroin ithal ve tasarrufu suçundan mahkûm edip, 7 yıl hapis cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75