banner6

Yarım kilodan fazla uyuşturucu ile yakalandı

banner37

Gazimağusa’daki “Baykuş Operasyonu”nda, gözaltına alınan ve dün mahkemeye çıkarılan “Topal” lakaplı uyuşturucu satıcısı Öner Denizsev, suçunu kabul etti

Yarım kilodan fazla uyuşturucu ile yakalandı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da alınan ihbar doğrultusunda, düzenlenen “Baykuş Operasyonu”nda, kıskıvrak yakalanan “Topal” lakaplı uyuşturucu satıcısı Öner Denizsev, mahkemeye çıkarılarak aleyhine tahkikat amaçlı bir gün tutukluluk emri temin edildi.

Uyuşturucu müptelası satıcı Öner Denizsev’in evindeki çamaşır makinesi arkasında ve bahçesine gömülü olarak naylon poşet ve kavanozlarda toplam yarım kilo 45 gram ağırlığında hintkeneviri ve bonzai türü uyuşturucu madde ele geçiren polis, Öner Denizsevin’in gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirtti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Çavuşu Fatih Kaleci’yi, meseleyle ilgili yeminli şahadet vermesi için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık çavuş Fatih Kaleci, 22 Şubat 2017’de aldıkları bilgi doğrultusunda, zanlı Öner Denizsev’i, Sakarya Bölgesi’ndeki evi önünde tespit ettiklerini anlattı.

Fatih Kaleci, zanlının huzurunda, arama emri gereği, evinde arama yaptığını ve ev içerisindeki çamaşır makinesi arkasında ve bahçede gömülü olarak naylon ve kavanozlarda muhafaza edilmiş toplam yarım kilo 45 gram ağırlığında uyuşturucu maddeyi bularak emare olarak zapt ettiğini söyledi.

Kaleci, tutukladığı zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirttikten sonra, meselenin ciddiyetine vurgu yaparak, zanlının serbest kalması halinde tahkikatına kötü yönde etki edebilme ihtimalini de vurgulayıp, tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlı aleyhine mahkemeden 3 gün süre talep etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve henüz yeni başlayan ciddi suçla ilgili soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104