Yaşlı kadının altınları ve parasını çaldılar, ölümle tehdit ettiler

banner37

Erdemli’de, önceki gün saat 01.00’de 79 yaşındaki Nermin Hasdağ’ın evine giren üç kişi, yatağında uyuyan kadının üzerindeki ziynet eşyaları ile dolabındaki 7 bin 400 TL nakit parasını çaldı

Yaşlı kadının altınları ve parasını çaldılar, ölümle tehdit ettiler
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Erdemli köyünde önceki gün sabah saat 01.00’de, 79 yaşındaki Nermin Hasdağ’ın evine giren üç soyguncu, kadının ağzını kapatıp, üzerindeki altınları zorla alıp, evindeki toplam 7 bin 400 TL’yi çalarak, kaçtı.

Olayla ilgili şüpheli olarak görülen 26 yaşındaki Mehmet Demir’in ardından, “Soygun” , “Şiddet tehdidi” , “Geceleyin ev açma” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamalarıyla 22 yaşındaki Mehmet Çetin ve 24 yaşındaki Yunus Emre Bebek’i de tutuklayan polis, zanlıları dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Aytaç Çebi’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çebi, 15 Ekim’de saat 01.00’de Erdemli’de Nermin Hasdağ’a ait ikametgahın kapısını hasar yapmadan açıp, içeriye giren faili meçhul kişinin, konu ikametgahın yatak odasında yatan müştekinin ağzını eli ile kapatıp, üzerinde bulunan iki adet yüzük, bir adet kolye ve küpeleri aldığını anlattı.

Polis memuru Aytaç Çebi, soyguncunun Nermin Hasdağ’ın elbise dolabında bulunan 7 bin TL ve cüzdanındaki 400 TL’yi çaldığını belirtti.

Çebi, soyguncunun elindeki metal çubuğu kadına göstererek, “Bu olayı birine bildirirsen, seni öldürürüz. Seni bu çubukla deşeriz” diyerek, şiddet tehdidinde bulunduğunu söyledi.

banner134

Meselede şüpheli olarak görülen zanlıların tutuklandığını kaydeden Çebi, zanlılardan Mehmet Demir ve Yunus Emre Bebek’in ifade verdiğini belirterek, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini kaydetti ve zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan Mehmet Çetin ve Yunus Emre Bebek, suçlamaları reddetti. Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75