Yat hırsızlarından biri daha tutuklandı

banner37

Girne Marina’daki yat içerisinden 5 kişinin organize şekilde gerçekleştirdiği hırsızlık olayının zanlıları tek tek yakalanıyor

Yat hırsızlarından  biri daha tutuklandı
banner90
banner8

   Girne Marina’da herkesi şaşkına çeviren hırsızlık olayıyla ilgili aranan 2 kişiden biri daha yakalandı.

   Geçen perşembe günü Girne Marina içerisinde Barbaros Özkaptan’a ait ikametgah olarak kullanılan yatın kabin giriş kapısı açılarak, içerisinden toplam değerleri 84 bin 269 TL olan 2 adet profesyonel balıkçı oltası, 2 adet su altı ve su üstü aksiyon kamerası ve aparatı, 1 adet erkek kol saati, 2 şişe içki ve 2 bin 320 ABD Doları nakit para çalındı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan Sabir Abdullaev, Vlada Ungurean ve Kirill Basin’in ardından aranan Tivakun Baltabaev de tespit edilerek yakalandı. Zanlı Tivakun Baltabaev, dün tutuklama talebi ile mahkemeye çıkarıldı.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Adnan Kardeşler, olayla ilgili bulguları aktardı.

   Kardeşler, 6 Ağustos 2020 tarihinde saat 06.20 raddelerinde Girne Marina’da konuşlanmış olan ve Barbaros Özkaptan'a ait ikametgâh olarak kullanılan Amerikan bandıralı motor yata Jasmine Court Hotel’in istikametinden yüzerek gelen zanlılar Sabir Abdullaev, Vlada Ungurean, Tivakun Baltabaev ve ismi tespit edilen ancak aranmakta olan bir zanlının daha konu yatın kuzeye bakan ve kilitli durumda bulunan kabin giriş kapısını hasar vermeksizin açıp, yatın içerisine girdiğini belirtti.

   Polis, zanlıların toplam değerleri 84 bin 269 Türk Lirası olan iki adet 80'lik Pen marka alt kısımları parlak altın rengi makara kısmı bakır renk olan profesyonel balıkçı oltasını, bir adet Gopro marka siyah renk su altı ve üstü kamerayı, bir adet Gopro marka 360 derece çekim yapan siyah renkli su altı ve su üstü kamerasını ve aparatlarını yat içerisinde bulunan yatak dolabında muhafaza edilen Omega Seemaster marka metalik renk kol saatini, Beylerbeyi Göbek marka siyah renkli rakıyı ve 18 yıllık Chivas Regal marka viskiyi ve yine yatak dolabında muhafaza edilen 2 bin 320 dolar parayı aldıktan sonra yine yüzerek güney istikametinde bulunan Jasmine Court Hotel kıyısına doğru ayrıldıklarının tespit edildiğini söyledi.

banner134
   Polis, incelenen kamera görüntülerinde zanlı Kirill Basin’in ise kıyıda kalarak gözcülük yaptığını ve konu marinaya gitmediğini tespit ettiklerini belirtti. Polis memuru Adnan Kardeşler, çevre kameralarında yapılan incelemede 5 şahısın elinde olta ve farklı malzemeler ile bir otelin içerisinden çıktığının ve yine Girne'de bulunan Mustafa Mühürcü Sokak boyunca ilerlediğinin tespit edildiğini söyledi.

  Polis, mesele ile ilgili ilk etapta tutuklanan 3 zanlının mahkemeye çıkarıldığını, Tivakun Baltabaev’in ise önceki gün akşam saatlerinde Girne’de tespit edilerek yakalandığını söyledi. Kardeşler, zanlının evinde arama yapıldığını, kanunsuz herhangi bir şey bulunmadığını ancak zanlının gösterimi ile kaldığı apartmanın bodrum kısmında olta bulduklarını ifade etti.

   Polis, meselenin tahkikatının devam ettiğini, aranmakta olan bir şahıs ve emareler olduğunu belirterek ilk etapta zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendire Yargıç Özge Uğraşın zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75