Yat kaçakçıları cezaevine gönderildi

banner37

Kiralık yatla kaçakçılık yaptıkları suçlamasıyla tutuklanan Adnan Aydost, Aytaç Gökmen ve Hüseyin Çelikbaş’ın hakkındaki polis soruşturması tamamlandı

Yat kaçakçıları cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Sahil Güvenlik, Girne Polis Müdürlüğü ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla ortaya çıkarılan yat kaçakçılığıyla ilgili soruşturma tamamlandı ve kaçak tütün, elektronik sigara, cep telefonu, içki gibi eşyalarla suçüstü yakalanan kaptan Hüseyin Çelikbaş ve yolcu Adnan Aydost ile yatı 6 aydır kirasında bulunduran Aytaç Gökmen, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında meseleyle ilgili olguları aktaran polis çavuşu Ercan Atasay, zanlıların 10 Ekim 2020 tarihinde Girne’de meydana gelen Gümrük Yasası’na aykırı hareket suçundan tutuklandıklarını anımsattı.

   Söz konusu tarihte Girne Turizm Limanı’ndan ayrılan Amerikan bandıralı yat içerisinde bir milyon 500 bin TL tutarında elektronik sigara tütünü, cep telefonu, içki tespit edildiğini ifade eden Atasay, zanlı Adnan Aydost ile Hüseyin Çelikbaş’ın aynı gün, zanlı Aytaç Gökmen’in ise 4 gün sonra Ercan’dan çıkış yaparken yakalandığını kaydetti.

   Meseleyle ilgili soruşturmasını tamamlandığını belirten Atasay, zanlılar hakkında teminat talep etti.

   Mahkeme, çalışma izin süreleri dolan zanlıları KKTC’de yasal bağları olmadığı gerekçesi ile 15 gün süre ile cezaevine gönderdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75