banner6

Yattığı kadar ceza aldı!

banner37

Husumetli olduğu amcaoğluna, kendisine yan baktığı gerekçesiyle, kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu döner bıçağını çekerek ölümle tehdit eden ve 1 ay 3 gündür cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan Mustafa Erden’le ilgili mahkeme kararını verdi.

Yattığı kadar ceza aldı!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Korkuteli’nde, husumetli olduğu amcaoğluna, kendisine yan baktığı gerekçesiyle, kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu döner bıçağını çekerek ölümle tehdit eden ve 1 ay 3 gündür cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan Mustafa Erden, yargılanarak 1 ay hapse mahkum oldu.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nin dünkü karar oturumunda, Yargıç Gülay Süleymanoğlu, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, sanık, sanık adına Avukat Ahmet Demirel hazır bulundu.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, sanığın, 25 Haziran 2017'de, kendisine yan baktığı gerekçesiyle, husumetli olduğu amcaoğlunun üzerine, ağız uzunluğu 53, toplam uzunluğu 68 santim olan döner bıçağıyla yürüdükten sonra, adı edilenin izinsiz ikametgahına girdiğini ve küfür ettikten sonra "Hepinizi keseceğim, bu mahallenin ağası benim" diyerek tehditte bulunduğunu anımsattı.

Yargıç, şikayet üzerine tutuklandıktan sonra teminat şartlarını yerine getiremediğinden cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan sanığın, avukatı aracılığıyla mahkemeden özür dileyip pişmanlığını dile getirdiğini ve konu suçları tahrik sonucu işlediğini anlattı.

Sanığı, işlediği suçlardan ötürü suçlu bulup mahkum ettiğini açıklayan yargıç, meseleyle ilgili tüm hususları titizlikle değerlendirdiğinden söz etti ve sanığı, işlediği suçtan ötürü 1 ay hapse mahkum etti.
 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104