banner6

Yeğeninin ambarını da açmış

banner37

Vadili’de iki evden hırsızlık yaptığı suçlamasıyla tutuklanan Cemal Kanioğlu’nun evinden, çalıştığı işyerine ait 180 adet çanta, cüzdan ve şapka çıktı

Yeğeninin ambarını da açmış
banner150 banner150 banner151 banner143

İŞTEN ÇIKARILMASINA KIZMIŞ… Evinde bulunan çanta, cüzdan ve şapkalarla ilgili olarak ilk etapta ‘Rum tarafından aldım’ diyen Cemal Kanioğlu’nun, yeğeninin eşyaları tanıyarak polise başvurmasının ardından ise, bir süre yanında çalıştığı yeğeni Merih Kerem Kor’un kendisini işten çıkarmasına kızdığı için Hamitköy’deki ambarından bu eşyaları çaldığını itiraf ettiği belirtildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Vadili’de “geceleyin ev açma” suçundan şüpheli olarak Dörtyol Polis Karakolu tarafından tutuklanan Cemal Kanioğlu’nun evinden, bir süre yanında çalıştığı yeğeninin Hamitköy’deki işyerine ait 130 adet kadın çantası, 37 adet cüzdan ve 13 adet şapka bulundu.

   Polis tarafından sorgulanan Cemal Kanioğlu, kendisini işten çıkaran yeğenine kızıp, konu eşyaları sirkat ettiğini itiraf etti.

   “Ambar açma” ve “Sirkat” suçlamasıyla Lefkoşa Polis Müdürlüğü tarafından da tutuklanan zanlı Kanioğlu dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Güral Kırcalılar’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, 2019 yılı içerisinde Lefkoşa’da Merih Kerem Kor’a ait Hamitköy’de faaliyet gösteren Merih Kerem Kor LTD içerisinden, Vadili’de sakin Cemal Kanioğlu’nun konu işyerinin güneyinde bulunan kapısını menteşelerinden açarak girdiğini ve 130 adet kadın çantası, 37 adet cüzdan ve 13 adet şapka sirkat ettiğini kaydetti.

   Polis memuru Güral Kırcalılar, zanlının Vadili’de meydana gelen geceleyin ev açma, sirkat meseleleriyle ilgili olarak 15 Ekim’de tutuklandığını ve evinde yapılan aramada 130 adet kadın çantası, 37 cüzdan ve 13 şapkanın bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Kırcalılar, zanlıya konu eşyaları nereden bulduğu sorulduğunda, Rum tarafından aldığını söylediğini kaydetti.

   Kırcalılar, zanlının aleyhinde mesele ile ilgili olarak 16 Ekim’de iki gün, 18 Ekim’de 7 gün ek tutukluluk alındığını anımsattı.

   Kırcalılar, zanlının ikametgahında bulunan 130 kadın çantası, 37 cüzdan ve 13 şapkanın ilk nazarda başlatılan ‘Gümrüksüz mal tasarrufu’ suçu ile ilgili olarak Gazimağusa Gümrük ve Kaçakçılık Bölümü’ne teslim edildiğini belirtti.

   Lefkoşa’da sakin Merih Kerem Kor’un bu eşyaların çalındığını internette görüp, kendi eşyaları olduğundan şüphelendiğini kaydeden Kırcalılar, Kor’un gümrükteki eşyaların birkaç tanesini gördüğünü ve barkod numaralarından kendi eşyaları olduğunu tespit ettiğini mahkemeye aktardı.

Kor’un, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’ye giderek meseleyle ilgili ifade verip şikayetçi olduğunu kaydeden Kırcalılar, Dörtyol Polis Karakolu’nda tutuklu olan zanlıya yasal ihtar tahtında konu eşyaları nerden bulduğunun tekrar sorulması üzerine, zanlının eşyaları yeğeni Merih Kerem Kor’un ambarından çaldığını itiraf edip, gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı.

   Polis memuru Güral Kırcalılar, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirterek, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 09:38
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110