Yengesine tecavüz etmeye çalışmakla suçlanıyor

banner37

Vadili’de H.D., isimli genç, üvey amcasının eşine cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı

banner87
Yengesine tecavüz etmeye çalışmakla suçlanıyor
banner90
banner8

Vadili köyünde dün sabahın erken saatlerinde H.D., isimli gencin, üvey amcasının eşi olan yengesine cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

Üvey amcasının eşi olan F.A.’ya cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen H.D., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Bilal Yarıcıoğlu yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Yarıcıoğlu şahadetinde, zanlı H.D.’nin 29 Ağustos 2019 tarihinde saat 06.00’da Vadili’de üvey amcasının eşi olan F.A’nın evinin kapısını açıp girdikten sonra yatak odasında yatağında yüzüstü yatan müştekinin sırt kısmını elleri ile okşayarak ve boyun kısmını öpmeye çalışarak cinsel saldırıda bulunduğu esnada F.A. tarafından fark edildiğini aktardı.

Şikayetçinin karşı koyması üzerine yastık ile yüzünü gizleyip evden çıkan zanlının şikayet üzerine polis tarafından tutuklandığını aktaran Yarıcıoğlu, zanlı ile müştekinin evlerinin birbirlerine 3-4 metre mesafede bulunduğunu belirtti.

Şikâyet üzerine olay yerine gidilerek soruşturma başlatıldığını aktaran Yarıcıoğlu, şikâyetçinin verdiği ifadede zanlının yüzünü görememiş olsa da konuşmasından, saçlarının uzunluğundan, vücut yapısı ve davranışlarından 16 yıldır tanıdığı zanlıyı rahatça teşhis edebildiğini ifade ettiğini aktardı.

İki aile arasından 30 yıldan beri husumet ve geçimsizlik olduğunu belirten tahkikat memuru tahkikatın salimen devam edebilmesi için zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Olguları değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75