banner6

Yeni bir Arda Erkan vakası mı?

banner37

Halil Dural isimli 22 yaşındaki genç dün saat 11.00 sıralarında Ozanköy’deki bir çocuk parkında ölü olarak bulundu. Dural’ın cansız bedeninin bulunduğu park içerisinde bir miktar uyuşturucu ve uyuşturucu tüketiminde kullanıldığı bilinen bazı eşyaların da bulunması akıllarda soru işaretleri doğurdu:

Yeni bir Arda Erkan vakası mı?
banner99

Doğan SAMER

  Ozanköy’deki bir çocuk parkı içerisinde dün 22 yaşındaki Halil Dural isimli genç ölü olarak bulundu. Halil Dural’ın cansız bedeninin kaldırıldığı noktanın yakınlarında bir miktar bonzai olarak bilinen sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu tüketiminde kullanılan bazı materyallerin de bulunması, akıllara ‘yeni bir Arda Erkan vakası mı?’ sorusunu getirdi.

Hatırlanacağı gibi 2015’in Temmuz ayında, 26 yaşındaki Arda Erkan’ın darp edilmiş cansız bedeni arabasının içerisinde bulunmuş ve daha sonraki incelemelerde uyuşturucudan öldüğü belirlenmiş, bu olayın yankıları sürerken yine aynı yıl içerisinde bu kez 20 yaşındaki Anıl Karabıyık isimli genç, Alayköy’de Ersan Tarım’ın evinde uyuşturucu kullandıktan sonra hayatını kaybetmişti.

Başta uyuşturucu olmak üzere birçok suçtan sabıkası olan ve dün çocuk parkı içerisinde cansız bedeni bulunan Halil Dural’ın da benzer bir sebeple hayatını kaybetmiş olabileceği düşünülse de, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için bugün otopsi yapılacağı öğrenildi.

Çocuk parkında ceset bulundu

Ozanköy’de Şen Sokak’taki çocuk parkı içerisinde saat 11.00 sıralarında genç bir erkek cesedi bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine giden Girne Polis Müdürlüğü ekipleri, 112 Acil Sağlık görevlilerinin maktulü muayene ederek ‘ölü olduğunu’ bildirmesi üzerine incelemelerini yaparak, Dural’ın cansız bedenini otopsi için morga kaldırdı.

banner134

Dural’ın ilk muayenesinde vücudunda herhangi bir darp ya da cebir izine rastlanmadığı da bildirildi.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği ve Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri, parka giriş ve çıkışları durdurarak bir süre bölgede inceleme ve araştırma yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

Paranın içinden uyuşturucu çıktı

Halil Dural’ın cansız bedeninin bulunduğu yeri fotoğraflamak için Ozanköy’deki çocuk parkına giden KIBRIS ekibinin yerde bulduğu katlanılmış 5 TL’lik banknotun içerisinden bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin çıkması, olayı soruşturan Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube ekibini yeniden olay yerine döndürürken, soruşturmaya Narkotik Polisi’ni de dahil etti.

Parkta uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu tüketiminde kullanılan bazı materyallerin de bulunduğu bilgisi üzerine Narkotik Polisi de Ozanköy’e gitti, bazı bilgileri teyit ettikten sonra olayı soruşturan Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube ekibini bilgilendirdi.

Narkotik polisinin araştırması ve yönlendirmesinin ardından, bölgede ikamet eden ve Halil Dural ile görüştüğü tespit edilen başta uyuşturucu olmak üzere birçok suçtan sabıkalı K.E., soruşturma için Girne Adli Şube’ye celbedildi.

Gazetemizin baskıya hazırlandığı saatlerde K.E.’nin sorgusunun devam ettiği, Dural’ın ölümüyle bir ilgisinin olup olmadığının araştırıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104