Yeni sevgili şikayetçi oldu

banner37

Ayrıldığı eşinin sevgilisinin evine giderek, pancurlara vurup hasar verdiği ve küfür ettiği iddia edilen S.I. isimli kadının başı yasalarla derde girdi

banner87
Yeni sevgili şikayetçi oldu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ayrıldığı eşinin yeni sevgilisinin evine giderek, pancurlara vurarak 350 TL’lik hasar verdiği ve ithale-i lisanda bulunduğu (küfür ettiği) iddia edilen 35 yaşındaki S.I. isimli kadının başı yasalarla derde girdi.

“Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “İthale-i lisanda bulunmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı S.I., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, 29 Kasım 2018 tarihinde saat 16.30’da Lefkoşa’da boşandığı eşi S.I.’nın (E-36) birlikte olduğu kadının evine gidip, pancurlara vurarak 350 TL’lik hasar verdiğini ve “Yuvamı yıktın...” dedikten sonra ithale-i lisanda bulunduğunu anlattı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Karagil, zanlını mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, KKTC vatandaşı bir kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75