Yeniden suç işlememeleri için tutuklu yargılanacaklar

banner37

Narkotik ekipleri’nin Girne ve Mağusa’daki operasyonlarda tasarruflarında toplamda 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirilen 5 zanlı aleyhinde yürütülen soruşturma tamamlandı

banner87
Yeniden suç işlememeleri için tutuklu yargılanacaklar
banner90
banner99

Ahmet VAMIK-Sedef BOŞNAK

Girne’de, 23 Kasım günü şüpheli görüldükleri için narkotik ekipleri tarafından takibe alınan ve kovalama neticesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada, tasarruflarında toplamda 14 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirilen 3 zanlı ile zanlılara uyuşturucu madde temin eden Ömer Ali Karakaya ve sevgilisi Aynur Kurtoğlu aleyhinde yürütülen soruşturma tamamlandı.

Söz konusu araçta suçüstü tutuklanan Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu ve Nurullah Kemal Akgün tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün Girne’de teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
   Girne’de başlatılan operasyonun devamında Mağusa’daki ikametgahında, tasarruflarında 4 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde satışından elde edilen 5 bin 580 TL ve 80 euro ele geçirilen zanlılar Ömer Ali Karakaya ile Aynur Kurtoğlu ise Mağusa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.
   Zanlı Aynur Kurtoğlu, teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 4 zanlı ise hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Uyuşturucu suçundan birçok sabıkaları var  
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru İbrahim Atabek’i tanık olarak dinletti.
   Zanlılar Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu ve Nurullah Kemal Akgün’ün “Sentetik Cannabinoid Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru İbrahim Atabek, Girne gerçekleştirilen operasyon neticesesinde tutuklanan zanlıların tasarruflarında toplamda 16 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini anımsattı.
   Zanlı Kamil Yıldırım’ın 15 Mayıs 2018 tarihinden beridir benzer suçtan denetimli serbestlik kapsamında olduğunu, benzer suçtan hapis cezası alan zanlı Erdal Leblebicioğlu’nun ise 2018 yılı içerisinde cezaevinden tahliye olduğunu ve zanlı Nurullah Kemal Akgün’ün ise 2014 yılında benzer suçtan askıda davası olduğunu dile getiren polis memuru İbrahim Atabek, serbest kalmaları halinde benzer suç işleme ihtimalleri olan zanlıların tutuklu yargılanmalarını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, serbest kalmaları halinde benzer suç işleme ihtimalleri yüksek olan zanlıların 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

Karakaya cezaevine, Kurtoğlu serbest
   Öte yandan, Girne’de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan zanlıların itirafı üzerine Mağusa’daki ikametgahında, tasarrufunda; 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde, uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 5 bin 580 TL ve 80 euro nakit para ile yakalanan zanlılar Ömer Ali Karakaya ile Aynur Kurtoğlu’da dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.
   Mağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, uyuşturucu suçundan birçok sabıkası bulunan zanlı Ömer Ali Karakaya’nın 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine, zanlı Aynur Kurtoğlu’nun ise yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması ve KKTC vatandaşı 2 kişinin zanlı lehinde 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75