Yerde bulduğu uyuşturucuyu sigara yaparak içmiş!

banner37

Gazimağusa’da, uyuşturucudan birçok sabıkası olan U.Ö., aracı içerisinde kendinden geçmiş vaziyette tespit edildi, çıkarıldığı mahkemede aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı

Yerde bulduğu uyuşturucuyu sigara yaparak içmiş!
banner90
banner99

“POLİS HÜCRESİ ÇOK PİS”…  Mahkemede söz verilmesi  üzerine samimi bir şekilde suçunu itiraf eden U.Ö., “Yerde buldum, içinden bir kısmını alıp sigara yapıp, bir kenara çekilip içtim. Evimde uyuşturucu yok. Ele geçirilen madde incelenince ortaya çıkacak. Tutukluluğa itirazım yok. Ancak tutulduğumuz hücre pislik içinde. Çok pis. Sabun yok. Hayvan bağlasanız  durmaz” dedi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, uyuşturucudan benzer birçok sabıkası olan U.Ö., aracı içerisinde kendinden geçmiş vaziyette tespit edildi.

   Meseleyle ilgili tutuklanan U.Ö., Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

   Mahkemede söz verilmesi  üzerine samimi bir şekilde suçunu itiraf eden U.Ö., kıdemli yargıca şu izahatta bulundu:

   “Yerde buldum, içinden bir kısmını alıp sigara yapıp, bir kenara çekilip içtim. Evimde uyuşturucu yok. Ele geçirilen madde incelenince ortaya çıkacak.

banner134
   Tutukluluğa itirazım yok. Ancak tutulduğumuz hücre pislik içinde. Çok pis. Sabun yok. Hayvan bağlasanız  durmaz.”

Tahkikat yeni

   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Osman Üreten’i meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Osman Üreten, zanlının, 25 Ağustos 2020’de, saat 14.30’da alınan bir bilgi ışığında, Derinya Bölgesi’nde, bir ağaç altındaki GS 549 plakalı aracı içerisinde, kendinden geçmiş vaziyette, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigarayla tespit edildiğini söyledi.

   Ağaç altında sigara paketi içerisinde 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, zanlının evindeki mutfaktaki çöpte ise 168 gram  sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin ele geçirildiğini kaydetti.

   Tutukladığı zanlının suçunu itiraf ettiğini kaydeden tanık polis, emare zapt ettiği maddeleri de incelenmek üzere laboratuvara gönderdiğini kaydetti ve mahkemeden, yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun ülkedeki yaygınlığına ve ciddiyetine dikkat çekti.

   Çiğdem Güzeler, zanlının, tahkikatın selameti açısından 2 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75