Yetişkin zanlı, cezaevine gitti çocuk zanlı, teminatla serbest kaldı

banner37

Gemikonağı’nda darp ettiklerini Akan Aberser’in cüzdanındaki paraları çalmakla suçlanan Ali Balgermiş ve H.T. ile ilgili soruşturma tamamlandı

Yetişkin zanlı, cezaevine gitti çocuk zanlı, teminatla serbest kaldı
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Gemikonağı’nda 48 yaşındaki Akan Ayberser’i darp ederek omzunun kırılmasına neden olan ve cüzdanındaki parasını çalarak da soygun suçu işleyen 21 yaşındaki Ali Balgermiş ile 14 yaşındaki H.T.’nin aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı ve iki zanlı ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Lefke Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, 21 yaşındaki Ali Balgermiş’in yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine, 14 yaşındaki H.T.’nin ise 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı bir kişinin lehine 70 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi.

Konu ile ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Lefke Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Ertarkan 8 Ekim 2019 tarihinde, saat 22.40 raddelerinde Gemikonağı’ndaki Ecevit Caddesi üzerinde zanlıların 48 yaşındaki Akan Ayberser’i elleri ile göğsünden iterek yere düşürerek sol omzunun kırılmasına neden olduklarını ve giymekte olduğu gri şortunun cebindeki 20 TL değerindeki cüzdanı içerisindeki bin 500 TL nakit para ile birlikte alarak olay yerinden koşarak kaçtıklarını anımsattı.

Olayın polisin bilgisine 9 Ekim’de gelmesinin ardından zanlıların 10 Ekim’de Güzelyurt’ta tespit edilerek yakalandıklarını anlatan Ertarkan, zanlıların tasarrufunda çalınan cüzdan ve 876 TL nakit paranın bulunduğunu kaydetti.

Her iki zanlının da suçlarını kabul ettiğinin altını çizen Ertarkan, zanlı 1 Ali Balgermiş’in doktor kontrolünün yapıldığını ve cezai ehliyetinin olduğuna dair rapor alındığını, ayrıca ‘Geceleyin ev açma, ikametgahtan sirkat, kasti hasar ve mülke tecavüz’ suçlarından aleyhine dosyalanmış askıda bekleyen davasının olduğunu belirtti.

Ertarkan, soruşturmasını tamamladığını da söyleyerek, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki olguları değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, Ali Balgermiş’in 2 ayı geçmemek kaydı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine, çocuk zanlı H.T.’nin ise 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kişinin lehine 70 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada 2 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla yargılanıncaya kadar serbest bırakılmasına karar verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75