“Yıkık bir yerde yaşıyorum”

banner37

Reşat Pilli’ye ait araçtan 3 ay boyunca çok sayıda eşya çalmaktan tutuklanan Umut Yalçın, teminat duruşmasında, kimsesiz ve maaşsız olduğunu dile getirdi

“Yıkık bir yerde yaşıyorum”
banner90
banner8

“KİMSEM YOK”… Reşat Pilli’nin aracından sistematik bir şekilde üç ay boyunca hırsızlık yapmaktan teminata bağlanmak üzere mahkemeye çıkarılan Umut Yalçın, “gazeteciler gelip kaldığım yıkık yeri görüntülesinler. Kimsem yok. KKTC vatandaşıyım ve yıllardır sokaklarda yaşıyorum. Bir pansiyonda kalıyordum. O da kapandı. Sosyal Hizmetler Dairesi alkoliklere bile maaş bağlıyor. Sadece bir kez bana 250 TL çek çıkardılar. Maaşım yok, kimsem yok, arkadaşım yok” diyerek kendini savundu.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da üç ay boyunca Reşat Pilli’ye ait araçtan çok sayıda eşya çalmaktan tutuklanan ve tasarrufunda da çalınan eşyaların bir kısmı bulunan Umut Yalçın, çıkarıldığı teminat duruşmasında kimsesizliğine de evsiz oluşuna da isyan etti.

   “Gazeteciler gelip kaldığım yıkık yeri görüntülesinler. Kimsem yok” diyen Umut Yalçın, KKTC vatandaşı olduğunu ve yıllardır sokaklarda yaşadığını söyledi. Yalçın sözlerine devamla, “Bir pansiyonda kalıyordum. O da kapandı. Sosyal Hizmetler Dairesi alkoliklere bile maaş bağlıyor. Sadece bir kez bana 250 TL çek çıkardılar. Maaşım yok, kimsem yok, arkadaşım yok” dedi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun, huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Kezban İnce, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Okan Özkoçak’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özkoçak, 2020 yılı Ocak, Şubat ve Mart ayları içerisinde, Lefkoşa’da, zanlı Umut Yalçın’ın bir ikametgâhın oto parkı içerisinde bulunan Reşat Pilli’ye ait ML 672 plakalı araç içerisinden, 2 adet markası meçhul Powerbank’ı, 4 adet 70 cl cam şişe içerisinde zeytinyağını, 1 adet siyah renk markası meçhul çakıyı, 2 adet markası meçhul puro çakmağını, bir çift siyah renk Nike marka bot model ayakkabıyı, bir çift siyah renk Nike Air marka ayakkabıyı, Guess marka siyah renk ayakkabıyı, ML 672 plakalı aracının yedek anahtarını ve 1 adet Burberry marka siyah renk kol saatini sirkat ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Okan Özkoçak, mesele ile ilgili olarak kamera görüntülerinden söz konusu eşyaları Umut Yalçın’ın sirkat ettiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Özkoçak, zanlı Umut Yalçın’ın 04.05.2020 tarihinde mesele ile ilgili olarak Lefkoşa’da tespit edildiğini ve Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Özkoçak, aynı gün zanlı Umut Yalçın’ın ML 672 plakalı aracın yedek anahtarını, Nike Bot marka ayakkabıyı, Guess marka siyah renk ayakkabıyı ve Burberry marka siyah renk kol saatinin yerini gösterdiğini ve bahse konu eşyaların emare olarak zapt edildiğini belirtti.

   Mesele ile ilgili olarak 05.05.2020 tarihinde zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak soruşturma maksatları için aleyhinde üç gün tutukluluk emri temin edildiğini anımsatan Özkoçak, bu süre zarfında olay yerinde bulunan güvenlik kameralarının incelendiğini ve zanlının konu yere itiraf ettiği iki kereden daha fazla girdiğinin tespit edildiğini söyledi.

   Özkoçak, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75