banner6

Yılbaşı yemeği zehir oldu

banner37

Okan Mertdağ, işyerinin yılbaşı yemeğine giden eşini kıskandığı ve eve geç gelmesine sinirlendiği gerekçesiyle yüzüne yumruk atıp, burun kemiğini kırdı

Yılbaşı yemeği zehir oldu
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin Okan Mertdağ, işyerinin yılbaşı yemeğine giden eşinin, hem eve geç geldiği hem de kıskandığı gerekçesiyle yüzüne yumruk atıp, burun kemiğinin kırılmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

“Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Okan Mertdağ, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayfer Şefik, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, zanlı Okan Mertdağ’ın 14 Aralık’ta saat 18.00’de Yenikent’teki adresinde eşi B. M.’yi eve geç geldiği gerekçesiyle göğsünden itip, darp ettiğini belirtti.

Polis memuru Murat Plevne, kadının evden ayrıldığını ve 21.30’da Meclis-i Meyhane isimli işyerinde zanlı Okan Mertdağ’ın sağ eliyle eşine yumruk atıp, burun kemiğinin kırılmasına neden olduğuna dikkat çekti.

banner134

Meselenin ciddiyetine vurgu yapan Plevne, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı, olayların göründüğü gibi olmadığını belirterek, iş yemeğine giden ve geciken eşinin eve geldiğinde alkollü olduğunu, kendisini rezil ettiğini söyleyip kavga çıkardığını ve olayların bu şekilde geliştiğini ileri sürdü.

Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104