‘Yıllanmış şarap’ soruşturmasında tutuklu sayısı 6’ya yükseldi

banner37

Gazimağusa’da bir işletmeye ait antrepodan çalınıp satılan yıllanmış şarap ve içkilerle ilgili polisin tutukladığı 5 kişiden biri serbest bırakıldı, 2 kişi daha tutuklandı

‘Yıllanmış şarap’ soruşturmasında tutuklu sayısı 6’ya yükseldi
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir işletmeye ait antrepodan çalınıp satılan yıllanmış yüzlerce şarap ve içki sirkatıyla ilgili başlatılan polis soruşturması, çok yönlü olarak sürdürülüyor.


Meseleyle ilgili ilk etapta tutuklanan 5 kişiden biri olan Yılmaz Yazgı’yı suçla bağlantısı olmadığını belirleyerek serbest bırakan polis, içkilerin satışında aracı olduğuna inandığı 2 kişiyi daha tutukladı.


Mahkemeden, içki sirkatıyla ilgili H. G. ve içkilerin hırsızlık olduklarını bildikleri halde satın aldıkları iddia edilen H. Ç., H. Ç. ve H. H. S. aleyhine 4’er, içkilerin satışında aracı olan A. K. ve K. Ç. aleyhine ise 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

“Kayıp emare var”

banner134

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda ayrı ayrı görüşülen tutukluluk duruşmalarında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru İbrahim Çangaroğlu, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, 4 Kasım ile 9 Kasım 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da Palm Beach bölgesinde, Ramadan Cemil işletmelerine ait 7 numaralı antreponun asma kilidi kırılarak, içerisinden muhtelif markalarda değeri yüksek 962 adet içki sirkat edildiğini hatırlattı.


Yaptığı soruşturmada, bahse konu antrepoyu açan H. G.’yi 10 Kasım’da tespit edip tutukladığını ifade eden tanık polis, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı H. Ç., H. Ç. ve H. H. S.’yi de tespit ettiğini anlattı.


İleri soruşturmada içkilerin satışında aracı olan A. K. ve K. Ç.’yi de tespit ettiğini anlatan tanık polis, H. Ç., H. Ç. ve H. H. S.’nin evinde yaptığı aramada sirkat edilen içkilerin bir kısmını bulup emare zapt etiğini ifade etti.


Tanık polis, meseleyle ilgili itiraf nitelikli gönüllü ifadelerin var olduğuna işaret ederek, halen kayıp olan emarelerin bulunduğuna dikkat çekti.


Soruşturmasını derinleştirdiğini, kamera kayıtlarını ve zanlılara ait telefonları incelemeye aldığını kaydeden tanık polis, mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için, polise süre tanıdı ve

H. G., H. Ç., H. Ç. ve H. H. S.’nin tutukluluk süresini 4’er gün uzatıp, huzuruna yeni getirilen A. K. ve K. Ç. aleyhine ise 3’er gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75