Yıllanmış şarapları çalıp sattılar

banner37

Gazimağusa’da bir işletmeye ait antrepodan çalınıp satılan içkilerle ilgili 5 kişi tutuklandı

Yıllanmış şarapları çalıp sattılar
banner99

  • 2’ŞER GÜN TUTUKLULUK… Polis, Gazimağusa’da, Ramadan Cemil İşletmeleri’ne ait antreponun asma kilidini kırıp, içerisinden muhtelif markalarda içki sirkat eden H.G’yi ve içkilerin hırsızlık olduklarını bildikleri halde satın aldıkları iddia edilen H.Ç, H.Ç, Y.Y ve H.H.S’yi tek tek tespit etti. Tüm zanlılar Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine, tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri alındı

Sedef BOŞNAK

   Cürümleri Önleme Şubesi ekibi, Gazimağusa’da bir işletmeye ait antrepodan çalınıp satılan yıllanmış şarap ve içkilerin sirkatıyla ilgili 5 kişiyi mahkemeye çıkarttı.

   Şikayet üzerine iz süren polis, Gazimağusa’da, Ramadan Cemil İşletmeleri’ne ait antreponun asma kilidini kırıp, içerisinden muhtelif markalarda içki sirkat eden H.G’yi ve içkilerin hırsızlık olduklarını bildikleri halde satın aldıkları iddia edilen H.Ç, H.Ç, Y.Y ve H.H.S’yi tek tek tespit etti.

   Polis, dün, tüm zanlıları, Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkartarak, aleyhlerine, tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri aldı.

   Meseleyle ilgili aradığı şahısların var olduğunu kaydeden polis, yaptığı ev aramalarında, sirkat edilen içkilerin  bir kısmına ve olayda kullanılan 2 van araca el koyduğunu kaydetti.

Tahkikat sürüyor

banner134

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru İbrahim Çangaroğlu, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, 4 Kasım ile 9 Kasım 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da Palm Beach bölgesinde, Ramadan Cemil İşletmeleri’ne ait 7 numaralı antreponun asma kilidi kırılarak, içerisinden muhtelif markalarda içki sirkat edildiğini anlattı.

   Yaptığı soruşturmada, bahse konu antrepoyu açan H.G’yi tespit edip tutukladığını ifade eden tanık polis, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı H.Ç, H.Ç, Y.Y ve H.H.S’yi de tespit ettiğini anlattı.

   Tanık polis, Harun Çiftçi, H.Ç ve H.H.S’nin evinde yaptığı aramada, sirkat edilen içkilerden bulup emare zapt etiğini ifade ederek, içkilerle birlikte olayda kullanılan 2 adet Van tipi aracı bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Meseleyi titiz şekilde araştırdığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, serbest kalmaları halinde tahkikatına etki etme olasılığı olan zanlılar aleyhine mahkemeden süre istedi.

   Zanlı H.Ç ve Y.Y’yi savunan Avukat Fehmi Altunç, müvekkillerinin H.G ile bir bağlantısı olmadığını iddia etti.

   Zanlı H.G de söz alarak, kendisinden ifade dahi temin edilmediğini belirterek, diğer 4 zanlıyı tanımadığını ileri sürdü.

   Tanık polis ise iddialara yanıt verdi ve zanlılar aleyhine ve lehine olan tüm hususları araştıracağını kaydetti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için polise süre tanıdı ve zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Safet Ahmet
Safet Ahmet - 9 ay Önce

Bu hirsizlar geldikri yeregonderin bir daha iceriye koymayin Kiprisi hirsiz yatagi esrar yatagi yaptilar yazik guzelim kiprisa cok yazik

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75