Yıllar önce boşandığı eşinin peşini bir türlü bırakmıyor

banner37

7 yıl önce ayrıldığı eşinin evine girerek hasar vermekten geçen ay teminata bağlanan Yusuf İmsaler, şimdi de kadını ‘daha önceden kendisini aldattığı’ iddiasıyla darp etti

Yıllar önce boşandığı  eşinin peşini bir  türlü bırakmıyor
banner99

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa’da 7 yıl önce ayrıldığı eşinin evine girerek, kadını ‘daha önceden kendisini aldattığı’ iddiasıyla darp eden Yusuf İmsaler, şikayet üzerine tutuklandı ve dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

   Yaklaşık bir ay önce de eski eşinin evine izinsiz girip hasar vermekten teminata bağlanan Yusuf İmsaler, dün çıkarıldığı mahkemede işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Engin Yıldız’ı yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Engin Yıldız, zanlının,“mülke tecavüz” ve “darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
   Engin Yıldız, 23 Ekim’de saat 18.30’da, 7 yıl önce ayrılmış olduğu eşi Y.İ.’in kalmakta olduğu mülküne tecavüz ettikten sonra, kendisini önceden aldattığı gerekçesiyle, o esnada balkonda bulunan Y.İ.’yi her iki kolundan tutup, sıkarak darp ettiğini belirtti.
   Yıldız, 2 Eylül’de aynı müştekiye karşı “ev açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlarını işlediğini ve teminata bağlandığını anımsatarak, mahkemeden KKTC vatandaşı zanlıyı bir teminata bağlamasını talep etti.
   Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Yargıç Tutku Cantaş, yargılanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 3 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Tutku Cantaş, ayrıca, zanlının lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75