banner6

YİM, öğrenci ve mezunların davada yer almasına izin verdi

banner37

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılması için Yüksek İdare Mahkemesi’nde açılan davada, öğrencilerin de davaya eklenmesine karar verildi

YİM, öğrenci ve mezunların davada yer almasına izin verdi
banner151 banner143

Emine UYSAL

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası'nın (KTOEÖS), Hala Sultan İlahiyat Koleji'nin kapatılmasıyla ilgili Yüksek İdare Mahkemesi’nde (YİM) açtığı davada, mahkeme itiraza rağmen öğrenci ve mezunların davaya eklenmesine karar verdi.

Başkan Mehmet Türker, üye Tanju Öncül ve üye Beril Çağdal’dan oluşan YİM heyetinin verdiği kararda, okulda öğrenim gören öğrenciler, mensuplar ve mezunların verilebilecek bir iptal kararında hak ve menfaatlerinin etkileneceğine bulgu yaptı.

Kararı okuyan Mehmet Türker, öğrenci, mensup ve mezunların davaya ilgili şahıs olarak eklenmesine karar verdiklerini açıkladı.

Davada, Hala Sultan İlahiyat Koleji’ni, Avukat Tevfik Mut ile Yusuf Ergüçlü, KTOEÖS’ü de Avukat Öncel Polili temsil ediyor.

İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve mezun öğrenciler adına davada taraf olan Avukat Tevfik Mut, 930 öğrenci arasından belirledikleri kişileri ilgili şahıs olarak beyan etmiş, davacı taraf, ilgili şahısların eklenmesine itiraz etmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 10:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104