banner6

Yine kadın cinayeti

banner37

Gazimağusa’da dün akşam Hayrettin Özcömert, eski sevgilisi Halime Çetin’i av tüfeğiyle 3 el ateş ederek öldürdü. Ardından da 2 el kendine ateş ederek intihara teşebbüs etti. Son işlenen cinayet, 2017'deki beşinci kadın cinayeti oldu.

Yine kadın cinayeti
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Maraş Bölgesi’nde “Beşevler Mahallesi’nde” dün akşam 43 yaşındaki Hayrettin Özcömert, eski sevgilisi olduğu belirtilen 45 yaşındaki Halime Çetin’e yeni aldığı av tüfeğiyle üç el ateş edip öldürdükten sonra, iki el de kendine ateş ederek intihara teşebbüs etti.

Olay dün akşam saat 21.30 sıralarında Antalyalılar Caddesi üzerinde bulunan Halime Çetin’e ait evde meydana geldi.

Ülkede yeni bir kadın cinayetine neden olan Hayrettin Özcömert’in elinde av tüfeği ve fişeklerle kadının evine gittiği ve belirlenemeyen bir şekilde içeriye girdikten sonra, evinin yatak odasında bulunan Halime Çetin’in vücudunun muhtelif yerlerine üç el ateş ederek öldürdüğü öğrenildi.

Hayrettin Özcömert, eski sevgilisini öldürdükten hemen sonra evin dışına çıktığı ve evin kapısının önünde çenesine dayadığı av tüfeğini iki kez ateşleyerek intihara teşebbüs ettiği bildirildi. Olay sırasında Halime Çetin’in evde yalnız olduğu bilgisi verildi.

Talihsiz kadın, olay yerinde yaşamını yitirirken, cinayet zanlısı Hayrettin Özcömert ise ambulansla kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde ilk yardım tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne sevk edildi.

Özcömert’in başından ciddi şekilde yaralandığı ve Lefkoşa Hastanesi’nde ameliyata alındığı, durumunun oldukça kritik olduğu bildirildi.

Talihsiz kadının Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde Diş Polikliniğinde görevli hemşire olduğu ve önceki evliliğinden iki oğlunun bulunduğu öğrenildi. Hayrettin Özcömert’in ise bir süre öncesine kadar Gazimağusa Belediyesi’nde çalıştığı son zamanlarda da inşaatlarda yapıcılıkla uğraştığı belirlendi.

Cinayet zanlısı Hayrettin Özcömert’in av tüfeğinin ve gerekli ruhsatlarını çok kısa süre önce temin ettiği bilgisi edinilirken, bir süreden bu yana da Halime Çetin ile ayrı oldukları iddia edildi.

Silah seslerini duyan komşular önce kısa süreli panik yaşadı. Olayın ne olduğunu öğrenince süratle polisi ve ilk yardım ekiplerini haberdar ettikleri öğrenildi.

Öte yandan, olayı ihbar alan Gazimağusa polisi, olay yerinde hemen geniş güvenlik önlemleri aldı. Acılı haberi alan Halime Çetin’in yakınları sinir krizleri geçirirken, basın mensuplarına sözlü saldırıda bulundular.

Yaşanan kadın cinayeti ile ilgili olarak polis geniş çaplı araştırma başlattı. Olay Yeri İnceleme ekipleri, evde ve evin bahçesinde ayrıntılı inceleme yaptı. Olay yerine Gazimağsua Polis Müdürü Ömer Tazeoğlu, Gazimağusa Adli Şube Amiri Enver Erem ve Cürümleri Önleme Şubesi amiri Hasip Tütüncü de gelerek inceleme ve soruşturmaya katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 22:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104