“Yol vermeme” kavgasında iki kişiyi bıçakla yaraladı

banner37

Lefkoşa’da bir eğlence mekanının önünde çıkan kavgada iki kişiyi bıçakla yaralayan kişi yakalandı

banner87
“Yol vermeme” kavgasında iki kişiyi bıçakla yaraladı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 2 Ocak’ta sabahın ilk saatlerinde yol vermeme nedeniyle çıkan kavgada Naim Temel ve Umut Özer’i vücutlarının çeşitli yerlerinden kesici bir aletle yaralayan 22 yaşındaki Bülent Can Şen, havaalanından çıkış yapmak isterken tutuklandı.


“Yaralama”  ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 2 Ocak’ta saat 03.00’te Lefkoşa’da umumi bir yer olan Müftü Hilmi Sokak’ta bulunan bir eğlence mekanının önündeki asfalt yol içerisinde, yol vermeme konusunda aralarında çıkan tartışma neticesinde zanlı Bülent Can Şen bir taraf; Naim Temel ve Umut Özer’in diğer bir taraf olup karşılıklı olarak birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurarak bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

Temel ve Özer hastaneye kaldırıldı

 Polis memuru Hüseyin Ergüleç, bu kavga esnasında zanlı Şen’in Naim Temel’i 11, Umut Özer’i ise üç kez vücutlarının muhtelif yerlerinden aranan kesici bir aletle yaralandığına vurgu yaptı.


Ergüleç, Naim Temel ve Umut Özer’in almış olduğu yaralardan dolayı Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde müşahede altına alındığını ve taburcu olduklarını belirtti.


Polis memuru Hüseyin Ergüleç, meselenin tahkikatına henüz yeni başlandığını ve yine meselede aranan şahıslar ile bulunması gereken kesici ve delici alet olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Zanlının avukatı Sırdaş Kaptanoğlu, tutukluluk talebine itiraz etmedi.


Kıdemli Yargıç Banu Soyer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108