Yüksek seste müzik kavgaya neden oldu

banner37

Büyükkonuk Piknik Alanı’nda iki grup arasında çıkan kavgada Mustafa Aşut’un yüzüne kafa atarak burnunun kırılmasına neden olan Libyalı Yahya Shaibani tutuklandı

Yüksek seste müzik kavgaya neden oldu
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Büyükonuk Piknik Alanı’nda dün iki grup arasında yüksek seste müzik dinlenmesi nedeniyle çıkan kavgada Mustafa Aşut’un yüzüne kafa atarak burnunun kırılmasına neden olan Libyalı Yahya Shaibani tutuklandı.

Üniversite öğrencisi Yahya Shaibani “Vahim zarar” suçlamasıyla teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarılırken, kavgada yer alan Ü.Ç. (E-38), H.Ö. (E-27), İ.H.Ç (E- 20) bir taraf ve M.H.O. (E-22) kavga ve rahatsızlık suçlarından dava okunduktan sonra serbest bırakıldı.

Zanlı Yahya Shaibani ise mahkemenin emrettiği teminat şartlarını yerine getirerek yargılanacağı güne kadar serbest bırakıldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Abdullah Albayrak’ı tanık olarak dinletti.

banner134
Tanık polis Abdullah Özbayrak, 1 Kasım 2018 tarihinde umumi bir yer olan Büyükkonuk Piknik Alanı’nda Mustafa Aşut, Ü.Ç., H.Ö., ve İ.H.Ç., bir taraf olup yüksek ses ile müzik dinledikleri gerekçesi  kendilerini uyaran zanlı Yahya Shaibani ve arkadaşı M.H.O ile kavga edip birbirlerinin vücutlarına elleri ve ayakları ile gelişigüzel vurduklarını söyledi.

Zanlı Yahya Shaibani’nin diğer gruptan Mustafa Aşut’un burnuna kafası ile vurmak suretiyle burun kemiğinin kırılmasına neden olduğunu anlatan polis memuru, zanlının Yahya Shaibani’nin tutuklandığını belirtti.  

Tahkikat memuru, zanlının Libya uyruklu olduğunu ve KKTC’de öğrenci olarak bulunduğunu açıkladı. Tanık polis, mahkemeden zanlının uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Zanlının avukatı Kaan Güder’in sorularını yanıtlayan tahkikat memuru müşteki Mustafa Aşut’un olay sırasında yüzde 179 promil alkol tesiri altında olduğunu, zanlının ise alkollü olmadığını söyledi.

Zanlının yargılanıncaya kadar KKTC dışına çıkışına yasak getiren Yargıç Mesutoğlu, zanlının 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı 1 kefilin lehine 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi ve 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti.

Mesut Mesutoğlu, zanlının haftada 3 gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesi direktifi de verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75