Yurt deposunu açanlar teminatla serbest

banner37

Gazimağusa’da bir öğrenci yurdunun deposunu açan Ö.E ve H.A ile konu suçun işlendiğini bildiği halde polise bildirmeyen M.K aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı

Yurt deposunu açanlar teminatla serbest
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

YARGIYI TUTUKSUZ BEKLEYECEKLER… M.K’nin “suçu örten”, Ö.E ve H.A’nın ise “bina açma”, “sirkat” ve “mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduğu belirtildi. Her üç zanlı da teminata bağlanarak, yargılanana kadar serbest kaldı


   Gazimağusa’da bir öğrenci yurdunun bodrum katındaki depodan hırsızlık yapan Ö.E ve H.A ile konu suçun işlendiğini bildiği halde polise bildirmeyen M.K aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Polis, meseleyle ilgili tutukladığı zanlıları, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne, Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarttı.
   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Kıvanç Özoğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Kıvanç Özoğlu, M.K’nin “suçu örten”, Ö.E ve H.A’nın ise “bina açma”, “sirkat” ve “mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.
   Kıvanç Özoğlu, Ö.E ve H.A’nın, 23 Aralık’ta 2020’de, saat 01.30’da, Gazimağusa’da bir üniversite kampüsü içerisinde faaliyet gösteren bir öğrenci yurdunun bodrum katındaki depo olarak kullanılan oda içerisine, asansör boşluğundan girip, bahse konu mülke tecavüz ettiklerini kaydetti.

   Özoğlu, zanlıların, konu odadan, bir adet gitar ile bir adet taşınabilir telefon şarj aleti sirkat ettiklerini belirterek, incelediği kamera kayıtları sonucu zanlıları tek tek tespit edip derdest ettiğini anlattı.

banner134
   Zanlıların olay yerine JJ 167 plakalı araç ile geldiklerini tespit ettiğini ifade eden tanık polis, M.K’nin konu suçun işlendiğini sonradan öğrendiği halde, bildiklerini polise bildirmeyerek, konu suçları örttüğünü belirtti.
   Her üç zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını anlatan tanık polis, KKTC vatandaşı olan zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını istedi.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tüm zanlıları, davaları görüşülünceye değin KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.
   Çiğdem Güzeler, Ö.E ve H.A’yı 4’er bin TL nakdi teminata bağladı ve her iki zanlı lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
   Güzeler, M.K’nin ise KKTC vatandaşı bir kefil kefaletiyle 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75