banner6

Yurt dışına çıkışı yasaklandı

banner37

Girne’de sanal bet ofislerine geçtiğimiz hafta düzenlenen operasyonla ilgili araştırmalar sürerken, tutuklu bulunan zanlılardan Nurhan Aydın’la ilgili tahkikat tamamlandı ve dün teminatla serbest kaldı

Yurt dışına çıkışı yasaklandı
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de, internet üzerinden “yasadışı kumar (bet)” oynatıldığı gerekçesiyle, geçtiğimiz hafta Mali Polis tarafından gerçekleştirilen operasyonla ilgili gelişmeler sürerken, Anvil Trading Ltd., çalışanlarından biri olan ve tutuklu bulunan zanlılarından Nurhan Aydın’la ilgili tahkikat tamamlandı. Aydın dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve ilerde yargılanmak üzere davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışı yasaklanarak teminatla serbest bırakıldı. Poliste tutuklu bulunan 8 zanlıyla ilgili soruşturma ise halen devam ediyor.

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez, Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda verdiği şahadette, “Beden Eğitimi ve Spor Yasası’na aykırı olarak internet üzerinden bahis ve kumar” oynatan iki ayrı iş yerine eş zamanlı operasyon düzenlendiğini kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini, ancak operasyonda tutuklananlardan biri olan Nurhan Aydın’ın şu andan itibaren tahkikata etki etmesinin mümkün olmadığını belirten Suiçmez, bu aşamada zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

banner134

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti değerlendirerek, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanıp, en yakın polis karakoluna haftada 3 kez ispat-ı vücut yapmasına emir verdi. Ayrıca zanlının 10 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı iki kişinin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88