banner6

Yuttuğu uyuşturucu kapsülleri patlayan Kongolu kurtarılamadı

banner37

KKTC’ye giriş yapmasına onay verilmeyen ve İstanbul Havalimanı’nda ülkesine gönderilmeyi bekleyen Kongo asıllı Papy Manzengele Vangu, yuttuğu uyuşturucu kapsüllerinin karnında patlamasıyla yaşamını yitirdi

Yuttuğu uyuşturucu kapsülleri patlayan Kongolu kurtarılamadı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

KKTC’ye giriş yapmak isteyen ancak girişine onay verilmeyerek, Türkiye’ye gönderilen Kongo asıllı Papy Manzengele Vangu, İstanbul Havalimanı’nda ülkesine gönderilmeyi beklerken midesindeki uyuşturucu kapsüllerinin patlamasıyla yaşamını yitirdi.

KIBRIS’ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Papy Manzengele Vangu, KKTC’ye giriş yapmak için Ercan Havaalanı’na geldi ancak çalışma, öğrenci, gibi herhangi bir yasal statüsü bulunmadığı gerekçesiyle ülkeye girişine izin verilmedi ve yeniden Türkiye’ye gönderildi.

KKTC’ye giriş yapmasına izin verilmeyen Kongo asıllı Papy Manzengele Vangu, Kongo’daki Kinşasa’ya aktarmalı gitmek için önceki gün Ercan Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gitti.
Havalimanında geri gönderme işlemleri yapılırken rahatsızlanan Papy Manzengele Vangu, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.
Uyuşturucu kapsüllerinin karnında patlaması sonucu vücuduna yayıldığı değerlendirilen Papy Manzengele Vangu, müdahaleye karşın kurtarılamadı.
Papy Manzengele Vangu’nun, geri gönderme merkezine gelişi ve daha sonra fenalaşıp hastaneye götürülmesi havalimanı güvenlik kameralarına yansıdı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104