Yüzünden bıçaklamaya 3 ay hapis

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz mayıs ayında, tartıştığı Muhammed Banour’un yüzünü tasarrufundaki bıçakla yaralayan Muhammed Jameer Algatawna’la ilgili kararını açıkladı

Yüzünden bıçaklamaya 3 ay hapis
banner8

Elmas TOKAY

Girne’de 3 Mayıs 2017 tarihinde Barış Parkı’nda, tartıştığı Muhammed Banour’un yüzünü bıçakla yaralayan 22 yaşındaki Muhammed Jameer Algatawna, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

banner134

Kararı veren mahkeme heyeti, sanığın, psikolojik sorunlar yaşadığı ve tedavi gördüğü dönemde söz konusu suçu işlediğini dikkate aldı.

Melek Esendağlı başkanlığında Yargıç Seran Bensen ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

Heyet adına kararı okuyan Yargıç Murat Soytaç, sanık Muhammed Jameer Algatawna’nın, 3 Mayıs 2017 tarihinde, Barış parkı içerisinde Muhammed Banour’un sol yanak kısmına elindeki bıçağı sokmak suretiyle yaralamaktan aleyhine iki dava getirildiğini açıkladı.

“Müşteki şikâyetini geri çekti”

Soytaç, sanık Algatawna’nın 2.5 aydır cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunduğunu söyledi. Avukatın mahkemeye yaptığı beyanlara değinen yargıç, müşteki Banour’un sanık aleyhindeki şikayetini geri çektiğini anımsattı.

“Ağır yaralama” suçunun 7 yıla kadar hapislik cezası içeren suç türlerinden olduğuna işaret eden Yargıç Soytaç, hiç kimsenin vücut bütünlüğü hakkına dokunulamayacağını, toplumun bu tür suçlardan dolayı huzursuz olduğuna vurgu yaptı. Yargıç Soytaç, toplum düzenini bozan bu tür suçlara caydırıcı ve etkin cezalar verilmesi gerektiğine değindi.

Sanığın genç bir suçlu olduğunu, rahatsız olup dengesiz hareketlerde bulunduğu için psikolojik tedavi gördüğü dönem içerisinde bu eylemi yaptığına bulgu yaparak bu durumu sanığın lehine bir durum olarak değerlendirdiklerini aktaran Yargıç Soytaç, sanığın müştekiden özür dilemesi ve affını kazanmasının da lehte olarak değerlendirildiğini söyledi.

Yargıç Murat Soytaç, sanığın 22 yaşında sabıkasız oluşunu, suçun ağırlaştırıcı faktörünü ve yaygınlığını dikkate alarak, aleyhine ve lehine olan tüm hususları değerlendirdikten sonra oybirliğiyle 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75