banner6

Zanlı, çalınan paranın daha az olduğunu iddia etti

banner37

Gönyeli’deki Akayoğlu Bross isimli marketin soyulması olayının zanlısı olarak Süleyman Yılkar ile birlikte tutuklanan 17 yaşındaki çocuk zanlı, çalınan paranın daha az olduğunu iddia etti

Zanlı, çalınan paranın daha az olduğunu iddia etti
banner99

Emine UYSAL

Gönyeli’de faaliyet gösteren “Akayoğlu Bross” isimli markete girip, 6 bin 500 TL parayı ve kamera kayıt cihazını zanlı Süleyman Yılkar ile birlikte çalmakla suçlanan 17 yaşındaki çocuk, mahkemede çaldığı paranın daza az olduğunu iddia etti.

banner134

Mahkemede söz alan çocuk, “110 dolar, 15 Euro ve 2 bin TL’ye yakın para saydım” dedi.

“Dükkan açma”, “Hırsızlık” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Süleyman Yılkar ile 17 yaşındaki A.E., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, 10 Temmuz’da sabah saat 05.15’te, Gönyeli’de faaliyet gösteren Oğuz Akayoğlu’na ait “Akayoğlu Bross” isimli marketin açılması ile ilgili olarak yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, iki zanlının tutuklandığını belirtti.

Aygün Karagil, söz konusu işyerinden iki adet yazar kasa içinden 4 bin TL nakit para, 500 ABD doları, 100 Euro, 60 Sterlin ve ofis kısmının kapısını kırılıp, kamera kayıtlarının muhafaza edildiği CMS marka DVR kamera kayıt cihazının çalındığına dikkat çekti.

17 yaşındaki çocuğun gönüllü ifade verdiğini söyleyen Karagil, 5 bin 200 TL değerindeki yazar kasa ve kamera kayıt cihazının zanlının tasarrufunda bulunarak emare alındığını anlattı.

Polis memuru Aygün Karagil, bölgede meydana gelen benzeri hırsızlık olaylarıyla zanlıların bağlantısı olup, olmadığının araştırılacağına vurgu yaptı ve zanlıların tahkikat amaçlı iki gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlı Süleyman Yılkar’ın avukatı Mert Güçlü, tutukluluk talebine itiraz etmedi. Yargıç Cenkay İnan, her iki zanlının da soruşturma kapsamında iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 08:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104