banner6

Zanlı, güvenliği için cezaevine gönderildi

banner37

Mahkeme, hırsızlık zanlılarından Orhan Şimşek’in can güvenliği için tutukluluğunun hastanede devam etmesi emrine uyulmadığını belirledi. Polis aleyhine darp tahkikatı başlatılmasını isteyen Kıdemli Yargıç Reynar, zanlının polis hücresinde güvende olmadığı kanısına vardı.

Zanlı, güvenliği için cezaevine gönderildi
banner151 banner143

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, hırsızlık zanlısı Orhan Şimşek’in can güvenliği için tutukluluğunun hastanede devam etmesi emrine uyulmadığını belirleyip,  polis ve zanlıyı dün yeniden mahkemeye çağırdı.

Kıdemli Yargıç Reynar, zanlının darp edilmesiyle ilgili tahkikat başlatılmasına direktif verirken, zanlının 7 günlük tutukluluk süresini, güvenliği için polis hücrelerinde değil, Merkezi Cezaevi’nde geçirmesine emir verdi.

Yargıç Reynar, önceki celsede zanlı Orhan Şimşek’in mahkemedeki durumu tezekkür edildiğinde vücudunda görünür şekilde darp edildiğinin gözlemlediğine bulgu yapıp, 7 günlük tutukluluk süresince devlet hastanesinde gözetim altında tutulmasına ve tahkikat memuru aleyhine soruşturma başlatılmasına direktif vermişti.

Mahkeme emrine rağmen, zanlı Şimşek’in poliste tutuklu olduğunu öğrenen Yargıç Reynar, zanlıyı, tahkikat memuru eşliğinde yeniden mahkemeye çağırdı.

Tahkikat memuru, zanlı Şimşek’in mahkemeden sonra devlet hastanesine götürüldüğünü, rapor temin edildiğini ancak hastane başhekimi ve doktorun zanlının hastanede kalmasını gerektirecek bir durum olmadığı yönünde rapor verdiğini savundu.

Polis, bu durumunu savcıya da iletildiğini söyledi. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, mahkemenin direktifiyle zanlının doktor kontrolünden geçirildiğini ve doktor raporunda zanlının sağ kulak zarında darp bulgusu olduğu ve bunun zanlının tutukluluk süresi içinde olan iki, üç günlük bir darp izi olduğunun belirlendiğine bulgu yaptı.

Zanlının tutukluluk süresinde darp edildiğinin kuvvetle muhtemel olduğuna bulgu yapan Reynar, zanlının darp edilmesiyle ilgili tahkikat başlatılmasına direktif verdi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının sağlık durumu değerlendirildiğinde, 7 günlük tutukluluk süresini, güvenliği için Merkezi Cezaevi’nde beklemesine emir verdi.

Zanlı Orhan Şimşek, Arkadaş Pastanesi’nden 22 bin TL değerinde fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar ve 80 Euro çalınması olayıyla ilgili tutuklanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 12:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104