banner6

Zanlı hakkında şikâyet yok

banner37

Trafikte tartıştığı bir kişiye kafa atıp burun kemiğini kıran Fatih Emir Tatar, “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçundan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Zanlı hakkında şikâyet yok
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da trafikte tartıştığı bir kişiye kafa atıp, adı edilenin burun kemiğini kıran Fatih Emir Tatar isimli genç aleyhine yürütülen soruşturma bitti.

Türkiye vatandaşı olup, çalışma izniyle ülkede bulunan genç zanlı, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza ettiği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest kaldı.

Polis, mahkemede verdiği yeminli şahadetinde, gönüllü ifade verip suçunu kabul eden zanlı hakkında şikâyetin bulunmadığını da beyan etti.

Tahkikat bitti

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Yargıç Gökan Asafoğulları huzurunda gerçekleşen duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan Engin Yıldız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Engin Yıldız zanlının, “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Engin Yıldız, 22 Kasım 2017’de, saat 17.00’de, zanlının, Veyselliler Caddesi’nde trafik konusunda tartıştığı İdris Zeytun’un burnuna kafatasıyla vurmak suretiyle, adı edilenin burun kemiğinin kırılmasına sebebiyet verdiğini anlattı.

Gönüllü ifadesinde suçunu kabul eden zanlı aleyhine şikâyet bulunmadığını kaydeden tanık polis, TC vatandaşı olan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlattı ve mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıyı davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ile seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı bir kefilin de 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi ve zanlının haftanın 2 günü polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine de emir verdi.

Teminat şartlarını yerine getiren zanlı, davaları sonuçlanıncaya değin serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104