banner6

Zanlı, izahat vermedi!

banner37

​​​​​​​ C.D.D. isimli genç, 4 ayrı pakette, satışa hazır, yaklaşık 2 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu maddeyle yakalandı

Zanlı, izahat vermedi!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Uyuşturucudan sabıkaları olan C.D.D., 4 ayrı pakette, satışa hazır, yaklaşık 2 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu maddeyle yakalandı.

Narkotik polisi tarafından sorgulanan C.D.D., eroinle ilgili polise izahatta bulunmadı.

banner134

“Kanunsuz uyuşturucu madde, eroin ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün, ek tutukluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı

tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 19.11.2021 tarihinde, saat 11.00’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibi tarafından, Güzelyurt- Lefkoşa anayolu üzerinde, içerisinde şüpheli bir şekilde görülen konu araç sürücüsü C.D.D.’nin tespit edilerek alıkonulduğunu belirtti.

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının huzurunda konu araçta yapılan aramada, sol ön yolcu koltuğunun üzerinde satışa hazır halde dört adet beyaz renk naylon parçasına sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigaranın bulunarak emare olarak zapt edildiğini, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti.

Sakallı, zanlının Yayla’da bulunan ikametgahında, huzurunda, mahkeme emriyle arama yapıldığını ve kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini belirtti.

Zanlının sözlü beyanlarının araştırılması gerektiğini, analiz sonuçlarının beklendiğini ve aranan şahıslar olduğuna vurgu yapan Sakallı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104