Zanlı sayısı 4’e kuzu sayısı 23’e çıktı

banner37

Düzova Ağıllar Bölgesi’ndeki mandıralardan farklı tarihlerde toplamda 23 adet kuzuyu çalıp başka mandıraya sattıkları tespit edilen E.Ü., A.Y.A., H.Y., ve Ö.Ç., 3 gün daha tutuklu kalacak

Zanlı sayısı 4’e kuzu sayısı 23’e çıktı
banner90
banner99

BİR KİŞİ DAHA TUTUKLANDI… Düzova’da ağıllardan kuzu çalarak sattıklarını kabul eden E.Ü., A.Y.A., ve H.Y., Ö.Ç.’nin de kendileriyle birlikte olduğunu söylediğini belirten polis, ayrıca çalınan kuzu sayısının 23 olduğunun tespit edildiğini söyledi. Çalınan tüm kuzuların bulunduğunu, Ö.Ç.’nin de tutuklandığını kaydeden polis, devam eden soruşturma nedeniyle 4 zanlıyı da dün mahkemeye çıkararak tümü hakkında 3 günlük tutukluluk emri aldı.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’ya bağlı Düzova köyündeki ağıllar bölgesinde farklı tarihlerde farklı mandıralardan kuzu çalıp başka bir mandıraya sattıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar E.Ü., A.Y.A., ve H.Y.,’nin ardından, üç zanlının gönüllü ifadelerinde olay günü birlikte olduklarını beyan ettikleri Ö.Ç., isimli kişi de tutuklandı ve dört zanlı dün birlikte mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Polis, ayrıca mahkemede verdiği şahadetinde Düzova’nın Ağıllar Bölgesi’ndeki mandıralardan çalınan kuzu sayısının 23 adet olduğunun anlaşıldığını ve tüm kuzuların tespit edilip emare alındığını açıkladı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Ali Aydoğanlı, olguları aktardı.


Aydoğanlı, zanlılar E.Ü., A.Y.A., H.Y., ve Ö. Ç.’nin sirkat suçundan methaldar olduğunu söyledi.


Aydoğanlı, zanlıların 14-15 Ocak 2021 tarihleri ve 19.00- 08.00 saatleri arasında Düzova’da yer alan ağıllar bölgesinde C.G.’ye ait mandıradan küçükbaş hayvanları sirkat ettiklerini belirterek, yaşları 1 haftalık ve 1 buçuk aylık arasında olan, kulak numarası bulunmayan 3’ü erkek 3’ü dişi kahverengi ve 2 adet de siyah beyaz renkte erkek olmak üzere toplamda 8 adet melez kuzuyu ZRR 376 plakalı araçlarına koyarak çaldıklarını kaydetti.


banner134
Zanlıların 20 Ocak 2021 tarihinde tespit edilip derdest emri gereği tutuklandıklarını dile getiren Aydoğanlı, söz konusu araç ve kuzuların ise emare olarak alındığını ifade etti.


Aydoğanlı, yürütülen soruşturma kapsamında zanlıların 18–19 Ocak 2021 tarihleri ve 19.00-11.00 saatleri arasında yine Düzova Ağıllar Bölgesi’nde çiftçi M.G.’nin mandırasından 10 günlük 1 adet beyaz ve 1 adet sadece kulakları siyah renk melez, toplamda 2 tane kuzuyu yine ZRR 376 plakalı araçlarına koymak suretiyle çaldıklarının tespit edildiğine işaret etti.


Zanlıların çaldıkları kuzuları bir mandıraya sattıklarının belirlendiğini anlatan Aydoğanlı, soruşturma kapsamında toplamda 23 kuzunun çalındığının tespit edildiğini ve tüm kuzuların bulunup emare alındığını vurguladı.


Aydoğanlı, zanlıların ek ifade verip olay günü yanlarında Ö.Ç., isimli zanlının da bulunduğunu itiraf ettiğini söyleyerek, derdest emri gereği Ö.Ç.’nin de tutuklandığını bildirdi.


Soruşturmanın henüz tamamlanmadığına, alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğuna ve bölgeden benzer şikayetlerin geldiğine dikkat çeken Aydoğanlı, zanlıların 3 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz yönde etki edebileceklerini göz önünde bulundurarak, zanlıların 3 süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75