Zanlı suçlamaları reddetti

banner37

Hamitköy’de geçtiğimiz gün KSF Development isimli müteahhitlik şirketinin kundaklanmasıyla ilgili Girne’de tespit edilen Nijat Aghayarov tutuklandı

banner87
Zanlı suçlamaları reddetti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Hamitköy’de geçtiğimiz gün KSF Development isimli müteahhitlik şirketinin kundaklanmasıyla ilgili Nijat Aghayarov tutuklandı.

“Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede söz alan zanlı Nijat Aghayarov, “Ekiplere güveniyorum. Suçsuz olduğum anlaşılacak” dedi.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 2 Temmuz’da, saat 04.56'da, Hamitköy'de, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 28 numaralı apartmanın alt kısmındaki Börke Kaşif'e ait müteahhitlik ofisinin güneye bakan camdan mamul dış cephe duvarının kimliği meçhul şahıs veya şahıslarca, muhtemelen sert bir cisim atılarak kırıldığını ve içeriye muhtemelen yanıcı bir madde dökülerek kundaklandığını anımsattı.

Polis memuru Soner Şaban, meseleyle ilgili olarak ilk nazarda bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı Nijat Aghayarov’un Lefkoşa Adli Şube ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Girne’de tespit edilerek 3 Temmuz’da tutuklandığını belirtti.

Meseleyle ilgili tahkikatın geniş çaplı olarak devam ettiğini, alınacak birçok ifade ve aranan şahıslar olduğuna vurgu yapan Şaban, zanlının bir gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75