banner6

Zanlı, ülkede kaçak!

banner37

Arkadaşıyla kavga eden İlker Göl’e kafa atarak burun kemiği ve dişini kıran Doğukan Beraat Gülşen, yargıyı cezaevinde bekleyecek

Zanlı, ülkede kaçak!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Arkadaşıyla kavga eden İlker Göl’e kafa atarak burun kemiği ve dişini kıran Doğukan Beraat Gülşen aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

Ülkede 5 gündür kaçak olduğu belirtilen zanlı Doğukan Beraat Gülşen, kaçma ihtimali göz önünde tutularak, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 1 aylığına hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda gerçekleşen duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan Arif Toroslu’yu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Arif Toroslu, zanlının, 11 Haziran 2017’de, saat 22.55’te, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, umumi bir yer olan bir apartmanın girişinde, arkadaşı Özgür Ölmez ile tartışan İlker Göl’e,  Özgür Ölmez’e süpürge sapıyla vurmaya çalıştığı esnada kafa atıp, adı edileni vahim bedensel zarara uğrattığını söyledi.

Arif Toroslu, müşteki İlker Göl’ün burun kemiği ve sağ üstteki 8’inci dişini kıran zanlıyı, aldığı ihbar doğrultusunda derdest emri gereği tespit edip tutukladığını kaydetti ve suçlarını kabul eden zanlıya, yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı.

Toroslu, 9 Mayıs 2017’de turist olarak ülkeye gelen zanlının vizesinin dolduğunu, 5 gündür ülkede kaçak olarak bulunduğunu tespit ettiğini anlatarak, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirtti.

Tanık polis, ülkede bağı olmayan Türkiye uyruklu zanlının, yargıdan kaçma ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çektikten sonra, mahkemeden, zanlıyı 3 ay süresince cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, kaçak zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin, her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104