Zanlılar var, silah yok

banner37

Lefkoşa Ortaköy’de bulunan “Deniz Off Licence” isimli işyerinin kurşunlanması olayı ile ilgili soruşturma devam ederken, kurşunlama olayının gerçekleştirildiği silah ise halen bulunamadı

banner87
Zanlılar var, silah yok
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Lefkoşa Ortaköy’de bulunan “Deniz Off Licence” isimli işyerinin 4 Mayıs tarihinde kurşunlanması olayı ile ilgili soruşturma devam ederken, kurşunlama olayının gerçekleştirildiği silah ise halen bulunamadı.

Kurşunlama olayını gerçekleştirdiği iddia edilen zanlı Koral Kalkan’a zanlı Hüseyin Karakışla tarafından temin edilen silahı Karakışla’ya verdiği iddiasıyla tutuklanan Salih Gür, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Zanlı Salih Gür, 2 gün süreyle daha poliste tutuklu kalacak.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Vedia Barkut Barkın’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Çavuşu Şerif Avcil’i dinletti.

Zanlı Salih Gür’ün verdiği gönüllü ifade ile suçunu itiraf ettiğini belirten Şerif Avcil, “Deniz Off Licence” isimli iş yerinin kurşunlanması olayında kullanılan silahın zanlı Salih Gür’den alındığının tespit edildiğini belirtti.

Zanlı Gür’ün evinde bulunan cep telefonlarının data incelemesine gönderildiğini belirten Avcil, olayda kullanılan silahın henüz bulunamadığını ve meseleyle ilgili aranan bir kişi daha olduğunu dile getirerek tahkikat amacıyla zanlının 2 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Vedia Barkut Barkın, zanlının 2 gün süreyle daha polis nezarethanesinde tutuklu kalmasını emretti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2017, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75