Zanlılardan biri 6 yıldır KKTC'de kaçak yaşıyor

banner37

Ülkede izinsiz ikamet edip 2’si kumarhanede, diğer 2’si de gece kulübünde yakalanan 4 kişi hakkındaki tutukluluk süresi 4’er gün daha uzatıldı

banner87
Zanlılardan biri 6 yıldır KKTC'de kaçak yaşıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da gerçekleştirilen Asayiş ve Trafik Operasyonu’nda KKTC’de izinsiz ikamet ettikleri gerekçesiyle tutuklanan Halil Kaçar, Ahmet Güneşsu, Chukwadi Duru ve Emanuel İkehva aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Zanlılardan biri, 2012 yılından beri KKTC’de izinsiz ikamet ediyor.

İkisi kumarhanede, diğer ikisi de gece kulübünde tespit edilen zanlılar, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine 4’er gün ek tutukluluk emri temin edildi.

banner9
Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü tanık olarak dinletti.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, 28 Aralık 2018’de Gazimağusa’da Gazimağusa Polis Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen Asayiş ve Trafik Operasyonu neticesinde Gazimağusa’da faaliyet gösteren The European Casino içerisinde zanlı Halil Kaçar ve Ahmet Güneşsu’nun tespit edildiğini söyledi.

Yücetürk, Halil Kaçar’ın 28 Ağustos 2017’den, Ahmet Güneşsu’nun ise 2 Ağustos 2012’den bu yana KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini belirtti.

Yücetürk, Gold Night isimli gece kulübünde tespit edilen Chukwadi Duru’nun 2013 yılından, Emanuel İkehva’nın da 23 Ekim 2018’den itibaren izinsiz olarak KKTC’de ikamet ettiklerini anlattı ve henüz tamamlayamadığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıların 4’er gün daha tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96