Zanlının tişörtünde kan lekesi bulundu

banner37

Ürdünlü Sharqawi kardeşlerin, Gönyeli’de misafir oldukları evin yatak odasında ölü olarak bulunmasıyla ilgili tutuklanan Khaled Sameer Khaled Omar dün sabah mahkemeye çıkarıldı

banner87
Zanlının tişörtünde kan lekesi bulundu
banner90
banner99

OTOPSİLERİ YARIN YAPILACAK… Gönyeli’deki arkadaşlarının evinde 4-5 Haziran tarihleri arasında parti yaptıkları ve orada kaldıkları öğrenilen Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve kardeşi Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin ölümüyle ilgili Khaled Sameer Khaled Omar dün mahkemeye çıkarılarak aleyhinde üç gün tutukluluk emri alındı.  Polis, zanlının giymekte olduğu tişörtün üzerinde iki kardeşe ait olduğuna inanılan kan lekesi tespit etti ve ileri tetkik için emare aldı. Ölümleri şüpheli bulunan iki kardeşin otopsisinin, yarın yapılacağı öğrenildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’deki arkadaşlarının evinde 5 Haziran’da parti yaptıkları ve orada kaldıkları öğrenilen Ürdünlü 25 yaşındaki Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve 20 yaşındaki kardeşi Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin ölümüyle ilgili 25 yaşındaki üniversite öğrencisi zanlı Khaled Sameer Khaled Omar dün mahkemeye çıkarılarak aleyhinde üç gün tutukluluk emri alındı. 


Polis, zanlının giymekte olduğu tişörtün üzerinde iki kardeşe ait olduğuna inanılan kan lekesi tespit etti ve ileri tetkik için emare aldı.


Gazimağusa’da kaldıkları ve 5 Haziran’da Gönyeli’deki arkadaşlarının evine misafirliğe gittikleri öğrenilen 25 yaşındaki Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve 20 yaşındaki Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin akşam hep birlikte parti yaptıkları ve geceyi arkadaşlarının evinde geçirdiği bilgisine ulaşıldı.


Ev sahibi, iki kardeşin cansız bedenini yatak odasında bulup, 5 Haziran’da saat 18.00 sıralarında sokağa çıkıp “ambulans ambulans” diye bağırarak çevredekilerden yardım istemişti.


Olay yerine giden sağlık görevlileri iki kardeşin ölmüş olduğunu belirlemesinin ardından olay yerine giden polis ekipleri, uzun süre inceleme yapmıştı.


Ayni gün şüpheli olarak tutuklanan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar dün sabah mahkemeye çıkarılarak aleyhinde üç gün tutukluluk emri alındı. 


Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Cemil Özalkın’ı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Özalkın, 5.06.2020 tarihinde 02.00- 17.50 saatleri arasında Gönyeli’de Şehit Hasanbuba Sokak Ayza Apartmanı Daire 4 adresinde misafir olarak kalmakta olan Mağusa’da sakin Mohammad Sabri İsmail Sharqawi ve 20 yaşındaki Naser Sabri İsmail Sharqawi’nin ikametgahın yatak odasında, konu evde ikamet etmekte olan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar tarafından hareketsiz bir şekilde tespit edildiklerini belirtti.


Özalkın, ayni tarihte olay yerinde gelen 112 Acil Servis’te görevli sağlık ekibi tarafından müteveffaların cesetleri üzerinde yapılan muayenelerinde ölü olduklarının tespit edildiğini kaydetti.


 

Ölüm nedenleri otopsiyle belirlenecek


Polis çavuşu Cemil Özalkın, iki kardeşin cansız bedenlerinin otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldığını belirtti.


Özalkın, kesin ölüm sebeplerinin yapılacak otopsiyle belli olacağını kaydetti. Meseleyle ilgili olarak şüpheli olarak tutuklanan zanlı Khaled Sameer Khaled Omar’ın giymekte olduğu tişörtün üzerinde iki kardeşe ait olduğuna inanılan kan lekesi tespit edildiğini ve ileri tetkik için emare aldığına vurgu yaptı.


Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğuna işaret eden  Özalkın,  zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Hale Dağlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Otopsileri yarın yapılacak


Öte yandan iki kardeşin otopsisinin, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yarın yapılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75