banner6

Zaten çöpe atılacaktı, ondan aldım

banner37

Yeniboğaziçi’nde hizmetli olarak çalıştığı evden izne ayrılırken, ev sahiplerine ait kıyafet, makyaj ürünü, yiyecek ve temizlik malzemelerini de izinsiz alan Z.N.’nin polise yaptığı savunma dikkat çekti:

Zaten çöpe atılacaktı, ondan aldım
banner150 banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Yeniboğaziçi’nde hizmetli olarak çalıştığı evden, ev eşyası, kıyafet, makyaj ürünü, yiyecek ve temizlik malzemesi çalan Özbekistan uyruklu Z.N. (K-39), ev sahiplerinin şikayeti üzerine Gazimağusa’da tutuklandı.

Aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmasını sağlamak adına dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminata bağlanan zanlının çalışma izninin de iptal edildiği bildirildi.

Yargıç Mine Gündüz Serden, ciddi suçla bağlantısı bulunan zanlıyı, ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla, KKTC dışına çıkmaktan men edip, 15 bin TL nakdi teminata bağladı.

Dünkü teminat duruşmasında meseleyle ilgili olguları aktaran Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Engin Yıldız, zanlının, 18 Aralık’ta saat 11.00’de, ev hizmetlisi olarak çalışmakta olduğu ve müstahdemi olduğu Ö.A. ve T.A.’ya ait Yeniboğaziçi’ndeki ikametgahtan izne ayrılmak için çıktığı esnada, valizinde T.A. tarafından yapılan kontrolde, ev sahiplerine ait muhtelif ev eşyaları, kıyafetler, yiyecekler, temizlik ve makyaj malzemelerini sirkat ettiğinin tespit edildiğini anlattı.

Yıldız, aynı gün saat 21.00’de polise yapılan şikayet üzerine başlatılan tahkikat sonucu, zanlıyı 21 Aralık’ta Gazimağusa’da tespit edip tutuklandığını kaydetti.

Aleyhindeki suçlamaları reddedip, “Zaten çöpe atılacaktı, ondan aldım” diye sözlü beyanda bulunan zanlının ikametgahında yaptığı aramada kanunsuz herhangi bir şey bulmadığına vurgu yapan tanık polis, devam eden tahkikatını, zanlının etki edeceği oranda tamamladığını belirtti.

Tanık polis, yasada 7 yıla kadar hapislik cezası öngören konu suçun ciddiyetine dikkat çektikten sonra, çalışma izni dilekçe verilerek 20 Aralık’ta iptal edilen zanlının uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıyı yargılanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men edip, 15 bin TL nakdi teminata bağladı.

Zanlı lehine, KKTC vatandaşı 2 kefilin 75’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmelerine emir veren Yargıç Serden, ayrıca zanlının haftanın bir günü en yakın polise ispat-ı vücutta bulunmasını da karara bağladı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110