Zehir tacirleri yakayı ele verdi

banner37

Narkotik ekipleri, başkentte düzenlediği iki ayrı operasyonda, toplam 28 gram sentetik cannabinoid ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan toplam 650 Euro, 835 TL ve 3 dolar ele geçirdi; 3 kişiyi tutukladı

Zehir tacirleri yakayı ele verdi
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, başkentin iki farklı noktasında düzenlediği operasyonda, kanunsuz uyuşturucu madde satışı yapan 3 kişiyi tutukladı.

Polis, operasyon kapsamında iki farklı evde yaptığı aramada, toplam 28 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan toplam 650 Euro, 835 TL ve 3 dolar ele geçirdi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde satışı” suçlarından tutuklanan zanlılar Usman Sanı Usman, Garba Yusuf Mamman ve Frank Bara Keke Jike, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde bir günlük tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı adına Savcı Aysın Bilgin, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kağan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

Uyuşturucu paraları ele geçirildi

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, Narkotik ekiplerinin, 10 Temmuz tarihinde, Ortaköy’de sakin Nijerya uyruklu zanlı Usman Sanı Usman’ın ikametgâhına düzenlediği operasyonda, yaklaşık 24 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildiğini belirtti.

Kurtbir, zanlının tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 100 Euro ve 800 TL nakit para da bulduklarını belirterek, söz konusu paraların emare alındığını söyledi.

Meseleyle ilgili yapılan kapsamlı soruşturmada, zanlının tasarrufunda bulunan bahse konu uyuşturucuyu, 6 Temmuz tarihinde, Nijerya uyruklu arkadaşları Garba Yusuf Mamman ve Frank Bara Keke Jike ile birlikte, Hamitköy’de sakin bir şahıstan aldıklarını itiraf ettiklerini kaydetti.

31 pakette 4 gram

uyuşturucu bulundu

Polis memuru Kağan Kurtbir, narkotik ekiplerinin daha sonra zanlı Garba Yusuf Mamman’ın ikametgahına operasyon düzenlediklerini belirterek, söz konusu ikametgahta yapılan aramada ise zanlı Mamman’ın çantasının içerisinde 31 adet ayrı paketçik şeklinde, yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulduklarını aktardı.

Ayrıca Kurtbir, zanlı Mamman’ın tasarrufunda da uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 550 Euro, 3 Dolar ve 35 TL nakit para ele geçirdiklerini söyledi.

Kurtbir, soruşturmanın henüz yeni başladığını, meseleyle ilgili kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahsın ve aranan emarelerin olduğunun belirterek, zanlıların bir gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın selameti açısında zanlılar aleyhinde bir günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75