banner6

Zehra Sorver'e tuz ruhu içirildi

banner37

Alayköy’deki evinde ölü olarak bulunan Zehra Sorver’in cinayet zanlısı olarak tutuklanan eşi Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu M.C.S dün mahkemeye çıkarıldı

Zehra Sorver'e tuz ruhu içirildi
banner8

Ahmet VAMIK

Alayköy’de önceki gün meydana gelen ve ülke genelinde infial yaratan Zehra Sorver cinayetinin şüphelisi olarak tutuklanan eşi Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu M.C.S dün “taammüden adam öldürme” suçlamasıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme, tahkikat amacıyla zanlıların üç gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarını emretti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan müfettiş Mehmet Sözmener’i tanık olarak dinletti.

Vahşice öldürüldü

Mahkemede yeminli şahadet veren Polis Müfettişi Mehmet Sözmener, 15 Haziran tarihinde 12.00 ile 15.00 saatleri arasında Namık Kemal Sokak No.2 Alayköy adresinde ikamet eden 45 yaşındaki Zehra Sorver’in boğazının sıkılıp kafasının sert bir zemine vurulduğunu ve öldürülme esnası veya sonrasında maktüle içerisinde tuz ruhu ihtiva eden solvent maddenin ağız yoluyla içirilerek öldürüldüğünün tespit edildiğini dile getirdi.

Elde edilen bilgilere göre maktülün eşi Levent Sorver ve oğlu M.C.S’nin, Adli Tıp Uzmanı’nın olay yerinde yaptığı ilk incelemelerde bulunan bazı eşyalardan ve çevre şahadetinden yola çıkarılarak olayla ilgili bağlantılarının kurulduğunu kaydeden Sözmener, elde edilen bilgilerin zanlıları işaret ettiğini dile getirdi.

banner134

Meselenin henüz yeni başlayan ciddi bir mesele olduğunu ifade eden Sözmener, tahkikat amacıyla zanlılar için tutukluluk talebinde bulundu. Savcı Atilla Enver Etkin, meselenin ileride taammüden adam öldürme içeren Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek bir dava olduğunu dile getirerek zanlıların tahkikat amacıyla üç gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Suçlamaları kabul etmediler

Suçlamaları kabul etmeyen zanlı Levent Sorver, “Her gün eşimle kahve içeriz ve sabah beni işe gönderir. Ben aslında başka birisiyle yaşıyorum. Bunu sadece eşim ve çevresindeki bazı insanlar biliyordu. Benim ona zarar vermek için bir nedenim yok” şeklinde konuştu. 17 yaşındaki zanlı M.C.S ise, “Babama katılıyorum, biz normal yaşayan insanlarız böyle bir şey yapmış olamayız” dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, meselenin önemine dikkat çekerek, tahkikat amacıyla zanlıların üç gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarını emretti.

Kesin ölüm nedeni belirlenemedi  

Alayköy'deki evinde ölü olarak bulunan Zehra Sorver'in cesedi üzerinde dün Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu

Devlet Hastanesinde yapılan otopsisinde, maktülün boğularak öldürülmüş olabileceği bulgusuna rastlanılırken, kesin ölüm sebebinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmek üzere doku örnekleri alındığını ve kesin ölüm sebebinin yapılacak ileri tetkikler sonucunda belirleneceği açıklandı.

İlgili haber: 

45 yaşındaki kadın cinayete kurban gitti

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88