Zeyna'ya yakalandı

banner37

Ercan Havalimanı’nda detektör köpeklerle yapılan aramada, ülkeye az miktarda uyuşturucu maddeyle giriş yapan bir kişi tutuklandı

Zeyna'ya yakalandı

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan ülkeye az miktarda uyuşturucu maddeyle giriş yapmak isteyen N.K.N.A. tutuklandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçaklığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Murat Döşenci’yi dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, 3 Ocak’ta saat 16.30’da Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan zanlının üzerine narkotik köpeği Zeyna’nın tepki vermesiyle yapılan aramada yarım gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirildiğini ve suçüstü tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Murat Döşenci, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını itiraf ettiğini söyledi. Döşenci, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirtip, maddenin nevi ve miktarıyla ilgili analize gönderildiğini kaydetti.

Alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğuna vurgu yapan Döşenci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER