Zincirleme operasyonda zincirleme tutuklama

banner37

Narkotik polisinin Esentepe ve Tatlısu’da gerçekleştirdiği operasyonlarda iki kök hintkeneviri bitkisi, 36 gram hintkeneviri ve 14 adet uyuşturucu hap ele geçirdi, 3 kişi tutuklandı

Zincirleme operasyonda zincirleme tutuklama
banner99

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Girne, Esentepe ve Tatlısu bağlantılı zincirleme bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda, bir birine bağlantılı olarak sırayla Cenk Erkanat, Sercan Maypa ve Alper Baran Tutucu tutuklanırken, 2 kök hintkeneviri bitkisi, 36 gram hintkeneviri ve14 adet uyuşturucu içerdiği tahmin edilen hap bulunarak emare alındı.

Cenk Erkanat, Sercan Maypa ve Alper Baran Tutucu dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i tanık olarak dinletti.

banner134
Sevinç, alınan bir ihbar üzerine zanlı 1 Cenk Erkanat’ın evinde önceki gün 11.50-13.00 saatleri arasında mahkeme emriyle bir arama yaptıklarını kaydetti. Zanlının cebine yaklaşık hintkeneviri olduğu tahmin edilen 1 gram madde ve 2 adet hap bulduklarını kaydeden Sevinç, zanlının evinde yapılan aramada bir adet methal öğütücü ve evin avlusunda da 2 kök 15 ve 18 santimetre uzunluğunda ekili hintkeneviri olduğu tahmin edilen bitki bularak emare aldıklarını söyledi.

Sevinç, zanlı Erkanat’tan yapılan sorguda, konu maddeleri zanlı 2 Sercan Maypa’dan aldığını söylemesi üzerine, zanlı Maypa’nın da Esentepe’de aracında tespit edildiğini söyledi. Zanlı Maypa’nın ceket cebinde 2 naylona sarılı yaklaşık 35 gram hintkeneviri olduğu tahmin edilen madde, 11 adet uyuşturucu içerdiği tahmin edilen hap ve araçta ise bir adet hassas terazi bulduklarını anlattı.

Zanlı Maypa’nın da tutuklandığını kaydeden Sevinç, daha sonra ise meseleyle bağlantısı olduğu öğrenilen Alper Baran Tutucu’nun da Tatlısu’da tespit edilerek tutuklandığını, cebinde ise bir adet uyuşturucu içerdiği tahmin edilen hap bularak emare alındığını belirtti.

Zanlı 1 Cenk Erknat ve zanlı 2 Sercan Maypa’nın birer gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini söyleyen Sevinç, soruşturmanın yeni başladığını, aranan emareler ve soruşturulması gereken şahıslar olduğunu belirtti ve bu aşamada zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu da, sunulan şahadeti dikkate alarak 3 zanlının da tahkikat amaçlı olarak 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına ve doktor kontrolünden geçmelerine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75