'Ziya, sabah 3'ten 7 buçuğa kadar benim yanımdaydı'

banner37

Çatalköy’de iki yıl önce eski işvereni tarafından cinsel tecavüze maruz kaldığını iddia eden 23 yaşındaki genç kadını, sanık Tarık Mart’ın evine götüren Ziya Yılmaz’ın en yakın arkadaşı Abdulkadir İnan, tanık kürsüsüne çıktı:

banner87
'Ziya, sabah 3'ten 7 buçuğa kadar benim yanımdaydı'
banner90
banner8

Meyil AVCAN

 

Çatalköy’de 30 Eylül 2017 tarihinde meydana gelen tecavüz olayının davası Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmeye devam ediyor.

37 yaşındaki sanık Tarık Mert’in aleyhindeki davaları kabul etmemesi nedeniyle başlayan duruşmalara dün de devam edildi.

Bir önceki celsede, Girne Kamiloğlu Hastanesi’nde, müşteki kadını muayene eden Dr. Kemal Kamiloğlu’nu dinleyen mahkeme, davanın dünkü celsesinde de müştekiyi o gece sanığın evine götüren Ziya Yılmaz’ın en yakın arkadaşı Abdulkadir İnan’ı tanık olarak dinledi.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Erdinç Akyener’in tanık olarak çağırdığı Abdulkadir İnan, Ziya Yılmaz’ın en yakın arkadaşı olduğunu, o gece de kendisini saat 02.30 sıralarında aradığını ve daha sonra saat 03.00’te yanına gittiğini söyledi.

İnan, Ziya Yılmaz’ın yanına geldiğinde alkollü olduğunu, sabah saat 05.00’e kadar sohbet ettiklerini belirterek, daha sonra markete gittiklerini, döndüklerinde arabada biraz uyuduktan sonra da sabah saat 07.30’da yanından ayrıldığını ifade etti.

Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, iki tanığının daha dinletileceğini belirterek mahkemeden 2 Mayıs tarihine davayı ertelemesi talebinde bulundu.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Savcı Akyener’in bu talebi üzerine davayı 2 Mayıs tarihine tehir etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75