Ziynet eşyaları pahalı çıktı

banner37

Temizlik görevlisi olarak çalıştığı evden 11 adet ziynet eşyasını çalan ve yakalanacağını anlayınca ziynet eşyalarını tuvalete atıp, sifonu çeken M. M.’nin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Ziynet eşyaları pahalı çıktı
banner90
banner99

İKAMET İZNİ DE ARAŞTIRILACAK… Zanlının tuvalete atıp, üzerine sifon çektiği ve rögarda bulunan 11 adet ziynet eşyasının değerinin 41 bin 740 TL olduğunun belirlendiğini söyleyen polis, ayrıca, zanlının ikamet izninin de bittiğinin tespit edildiğini ancak detaylı bir araştırma yapacaklarını ifade etti.


Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da çalıştığı evden ziynet eşyaları çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı M. M., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve tutukluluk süresi devam eden soruşturma nedeniyle 3 gün daha uzatıldı.


Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre, çalınan ziynet eşyaların 41 bin 740 TL değerinde olduğu tespit edildi. Polis, soruşturma kapsamında zanlının ikamet izninin bittiğinin tespit edildiğini, ancak detaylı bir şekilde araştırılacağını söyledi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Fatma Gökalp, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Gökalp, zanlı M. M.’nin “Müstahdem tarafından sirkat” ve “İkametgâhtan sirkat” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


banner134
Gökalp, zanlının 2021’in Ocak ayı içerisinde çalışmakta olduğu B. S.’nin ikametgahında temizlik yapmakta olduğu esnada yatak odasında muhafaza edilmekte olan kadın çantası içerisinden muhtelif ziynet eşyalarını sirkat ettiğini belirterek, olayın polisin bilgisine 11 Ocak 2021 tarihinde geldiğini kaydetti.


Zanlının ikametgahında mahkeme emriyle arama yapılmaya gidildiğini dile getiren Gökalp, zanlının bu esnada ikametgahın tuvaletindeki sifonu çekmesinin ardından ikametgaha bağlı rögarda arama yapıldığını ifade etti.


Gökalp, yapılan arama sonucunda muhtelif modellerde siyah naylon parçaları içerisinde sarılmış 41 bin 740 TL değerinde toplam 11 adet ziynet eşyasının bulunup emare alındığına işaret ederek, zanlının da aynı gün temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını vurguladı.


Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının ikamet izninin bittiğinin tespit edildiğini ancak detaylı araştırma yapılacağını belirten Gökalp, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75