Ziynet eşyalarını satarlarken yakalandılar

banner37

Girne’de dört evden nakit para, kol saati ve ziynet eşyası çalmakla suçlanan 5 kişi, tutuklandı

Ziynet eşyalarını satarlarken yakalandılar
banner90
banner99

ZİYNET EŞYALARINI SATARLARKEN YAKALANDILAR… Doğanköy’de, Alsancak’ta ve Çatalköy’de dört evden hırsızlık yapan Necdet Demirel, Serhan Yıldırım, Osman Aydın, Uğur Bayraktar ve Zeki Yener dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 2’şer günlük tutukluluk emri alındı. Zanlıların önceki gün çaldıkları bazı ziynet eşyalarını Girne’de bir kuyumcuda satmaya çalışırken yakalandıkları belirtildi.

 Girne polisi, bölgede meydana gelen “ev açma, hırsızlık” meseleleriyle ilgili yürüttüğü ileri soruşturma kapsamında Necdet Demirel, Serhan Yıldırım, Osman Aydın, Uğur Bayraktar ve Zeki Yener’i mahkeme kararıyla tutukladı. Zanlılar hakkında 2’şer günlük tutukluluk emri alındı.

   Girne’de dört farklı evden nakit para, kol saati ve ziynet eşyası çalmakla suçlanan zanlıların, Girne ve Mağusa’daki benzer vakalarla bağlantısı olduğu da düşünülüyor.

banner134
   Zanlıların önceki gün çaldıkları bazı ziynet eşyalarını Girne’de bir kuyumcuda satmaya çalışırken yakalandıkları belirtildi.

   Girne Adli Şube’de görevli polis, zanlıların 14-22 Aralık 2019 tarihleri arasında, Doğanköy’de Mustafa Taşçıoğlu’na ait ikametgâhtan bir adet kol saati ve muhtelif ziynet eşyalarını, Alsancak’ta Oran Batmaz’ın ikametgâhından 80 Euro nakit parayı, Anıl Kaya’ya ait ikametgâhtan muhtelif kol saatleri ve ziynet eşyalarını, Çatalköy’de Şifa Demirdağ’a ait ikametgâhtan bir adet kol saati ve muhtelif ziynet eşyalarını çaldıklarının tespit edildiğini ifade etti.

   Zanlıların tasarrufunda çalınan bazı eşyaların bulunduğunu kaydeden polis, Girne ve Mağusa bölgesinde birçok benzer vaka olduğunu, zanlıların bu hırsızlıklarla da bağları olabileceğini belirtti.

   Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlıların ilk etapta 2 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlılar hakkında 2 gün tutukluluk emri verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75